Czy brązowe plamienie może oznaczać ciążę?

Uprawiałam stosunek przerywany ze swoim partnerem 2 dni przed okresem. Okres dostałam w terminie, lecz ponad 2 tygodnie po rozpoczęciu okresu pojawiło się u mnie lekko różowe plamienie. Na drugi dzień było już to bardziej obfite i był to brązowy kolor. Czy mam podejrzewać ciążę czy jest to plamienie związane z dniami płodnymi?

Ryzyko niechcianej ciąży jest niewielkie, ale dla pewności może Pani wykonać test ciążowy. - na tym etapie powinien już być wiarygodny.
Stosunek przerywany niesie ze dobą bardzo wysokie ryzyko niechcianej ciąży i jako metoda antykoncepcji nie powinien być zalecany. Proszę przedyskutować z ginekologiem dostępne metody antykoncepcji dające realne zabezpieczenie przed niechcianą ciążą.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi