Czy brązowe plamienie może oznaczać ciążę?

Uprawiałam stosunek przerywany ze swoim partnerem 2 dni przed okresem. Okres dostałam w terminie, lecz ponad 2 tygodnie po rozpoczęciu okresu pojawiło się u mnie lekko różowe plamienie. Na drugi dzień było już to bardziej obfite i był to brązowy kolor. Czy mam podejrzewać ciążę czy jest to plamienie związane z dniami płodnymi?

Ryzyko niechcianej ciąży jest niewielkie, ale dla pewności może Pani wykonać test ciążowy. - na tym etapie powinien już być wiarygodny.
Stosunek przerywany niesie ze dobą bardzo wysokie ryzyko niechcianej ciąży i jako metoda antykoncepcji nie powinien być zalecany. Proszę przedyskutować z ginekologiem dostępne metody antykoncepcji dające realne zabezpieczenie przed niechcianą ciążą.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi