Czy ból po przyjęciu szczepionki może się utrzymywać 2 miesiące?

Na początku listopada byłem zaszczepiony preparatem vaxigrip tetra. Zaraz potem zaczęła mnie boleć ręka, po dwóch miesiącach nadal boli mnie ramię i mięsień, szczególnie gdy chcę ściągnąć bluzę (ruch ściągnięcia bluzy przez głowę). Co powinienem zrobić dalej czy tak długo utrzymujący ból przejdzie? Co powinienem zrobić, żeby ból ustąpił?

Warto wykonać badanie USG, przyczyn może być kilka. Proszę rozważyć wizytę aby omówić szczegóły.
Proszę zgłosić się na wizytę osobistą do lekarza rodzinnego celem dokładnego zebrania wywiadu i badania fizykalnego. Lekarz na tej podstawie zleci niezbędne badania dodatkowe.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi