Czy bezpieczne jest przyjęcie drugiej dawki szczepionki tydzień przed porodem?

Jestem w 35 tc, właśnie przyjęłam pierwszą dawkę szczepienia przeciw COVID-19. Kolejna została wyznaczona za 3 tygodnie, będzie to tydzień przed planowanym cesarskim cięciem. Czy to będzie bezpieczne czy lepiej przesunąć termin szczepienia po porodzie?

Termin szczepienia nie powinien kolidować z porodem jednakże ze względu na ryzyko wystąpienia łagodnych odczynów poszczepiennych (ból w miejscu wkłucia, gorączka, osłabienie) można rozważyć przesunięcie szczepienia na okres po porodzie. Proszę jednak pamiętać, że szczepienie przed porodem dodatkowo zabezpieczy Pani dziecko.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5243
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi