2022-09-01

Czy badania hormonalne muszą być wykonane w określonym dniu cyklu?

Witam Dostałam skierowanie na badania hormonalne, czy muszą one zostać wykonane w określonym dniu cyklu czy nie ma to większego znaczenia?

Niestety pytanie jest zbyt ogólne. Zakładając, że dotyczy hormonów płciowych - to tak, wykonywane są w określonych dniach cyklu. Wskazane więc uzyskanie szczegółowych zaleceń u lekarza kierującego Panią na badania.
W zależności od badanych hormonów dzień cyklu, a nawet godzina pobrania są istotne dla właściwej ich interpretacji. Proszę skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie, bo te same hormony oznaczane w różnych fazach cyklu będą interpretowane inaczej. W razie potrzeby skonsultować się proszę z ginekologiem zajmującym się diagnostyką zaburzeń płodności i rytmu miesiączkowania.
Szanowna Pani,
Nie pisze Pani jakie badania maja być wykonane co mogło by ułatwić odpowiedź Generalnie przed każdym oznaczeniem hormonalnym wymagane jest odpowiednie przygotowanie ( pora pobrania, faza cyklu , innformacje odnośnie diety przed badaniem, wysiłku fizycznego , snu oraz stosowanych wszystkich leków). Aby uzyskać takie informacje warto zaptytać o to lekarza endokrynologa zalecającego wykoanie badań.
Pozdrawiam Małgorzata Krasnodębska-Kiljańska
Zapraszam na konsultacje, przejrzymy jakie badania ma Pani i wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Proszę skonsultować się z lekarzem, który wystawił skierowanie na badania.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Endokrynolog w Dąbrowie Górniczej Endokrynolog w Katowicach Endokrynolog w Bielsku-Białej Endokrynolog w Krakowie Endokrynolog w Warszawie Ginekolog w Warszawie Endokrynolog w Gliwicach Ginekolog w Krakowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5051
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z