Czy AstraZeneca wpływa na ból nogi i żył?

W lutym zaczęłam odczuwać sporadyczne bóle w podudziu lewej nogi i nad kostką. Później ból się nasilił, noga bolała cały dzień, jeśli chodziłam, a najmocniej, gdy opierałam ciężar ciała na stopie (np. przy wchodzeniu po schodach). Byłam wtedy u ortopedy, zlecone RTG i USG nic nie wykazały, ale ból ostatecznie zniknął. Teraz do mnie dotarło, że nasilenie bólu nastąpiło kilka dni po przyjęciu przeze mnie szczepionki AstraZeneca. Czy to mogło mieć jakiś związek? Czy ten ból mógł być związany z żyłami? Dodam, że mam skłonność do żylaków, mam tzw. pajączki na nogach w dużych ilościach. Teraz tyle się mówi o tej zakrzepicy, że zaczynam się bać przed drugą dawką.

Myślę ze to możliwe, ze te dolegliwosci są związane z przyjętym przez Panią szczepieniem.Mam kilku pacjentów z podobnymi objawami po Astrze.Jednak u wszystkich objawy te miały charakter przemijający .
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi