Czy antykoncepcję awaryjną można stosować w odstępie kilku dni?

4 dni temu zażyłam tabletkę "dzień po", niestety dzisiaj niefortunnie przytrafił się ten sam problem, czy mogę wziąć kolejna tabletkę w tak krótkim odstępie czasowym?

Może Pani przyjąć tabletkę , natomiast antykoncepcja awaryjna jest bez wątpienia ingerencją w funkcjonowanie organizmu. W związku z powyższym proszę pomyśleć o jakiejś formie antykoncepcji na stałe.
Tak ale nie jest to metoda antykoncepcji.Prosze o tym pamiętać . Lepiej włączyć leczenie antykoncepcyjne preparatami do tego przeznaczonymi.
Tak, może Pani zażyć kolejną tabletkę postkoitalną. Proszę jednak przedyskutować rutynową metodę antykoncepcji podczas wizyty ginekologicznej. Będzie to dla Pani bezpieczniejsze, wygodniejsza i tańsze rozwiązanie.
Może Pani przyjąć taką antykoncepcję, natomiast antykoncepcja awaryjna jest bez wątpienia ingerencją w funkcjonowanie organizmu. W związku z powyższym proszę pomyśleć o jakiejś formie antykoncepcji na stałe.
Należy skonsultować się z ginekologiem, prawdopodobnie nie będzie to konieczne.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5028
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z