Czy antykoncepcję awaryjną można stosować w odstępie kilku dni?

4 dni temu zażyłam tabletkę "dzień po", niestety dzisiaj niefortunnie przytrafił się ten sam problem, czy mogę wziąć kolejna tabletkę w tak krótkim odstępie czasowym?

Może Pani przyjąć tabletkę , natomiast antykoncepcja awaryjna jest bez wątpienia ingerencją w funkcjonowanie organizmu. W związku z powyższym proszę pomyśleć o jakiejś formie antykoncepcji na stałe.
Tak ale nie jest to metoda antykoncepcji.Prosze o tym pamiętać . Lepiej włączyć leczenie antykoncepcyjne preparatami do tego przeznaczonymi.
Tak, może Pani zażyć kolejną tabletkę postkoitalną. Proszę jednak przedyskutować rutynową metodę antykoncepcji podczas wizyty ginekologicznej. Będzie to dla Pani bezpieczniejsze, wygodniejsza i tańsze rozwiązanie.
Może Pani przyjąć taką antykoncepcję, natomiast antykoncepcja awaryjna jest bez wątpienia ingerencją w funkcjonowanie organizmu. W związku z powyższym proszę pomyśleć o jakiejś formie antykoncepcji na stałe.
Najlepiej skonsultować to z lekarzem ginekologiem
tak może Pani zażyć kolejną tabletkę
Należy skonsultować się z ginekologiem, prawdopodobnie nie będzie to konieczne.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3450
Pytań zadanych
przez pacjentów
8310
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi