Czy antykoncepcja nadal działa jak powinna?

Zapomniałam wziąć 14 tabletkę w trzecim tygodniu. Zapomnianą tabletkę wzięłam przed upływem 24h, a kolejną wzięłam o tej porze co zawsze. Po dwóch dniach pojawiło się delikatnie plamienie. Czy antykoncepcja działa i jak mam dalej brać pozostałe tabletki?

W zależności od stosowanego preparatu obniżenie skuteczności może być nieznaczne do istotnego wymagającego zastosowania dodatkowych metod antykoncepcji. Proszę omówić to z ginekologiem podczas wizyty lub teleporady.
Co do zasady skuteczność antykoncepcji została obniżona. Należy stosować dodatkowe metody antykoncepcji
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi