Czy antykoncepcja awaryjna wchłania się w ciągu 3 godzin?

Wczoraj o godzinie 20 przyjęłam tabletkę dzień po (w dobrym czasie). W nocy nastąpiły wymioty (około 3:30), czyli więcej niż po 3 godzinach od zażycia tabletki. Czy jest możliwość, że  mimo to nie zdążyła się ona wchłonąć?

Jeśli wymioty wystąpiły w okresie do trzech godzin od przyjęcia wystąpiły wymioty należy zastosować kolejną dawkę. W Pani przypadku najlepiej będzie skonsultować się z ginekologiem i rozważyć powtórne zastosowanie leku.
Jeśli do 4 godzin nie wystąpiły wymioty, to nie trzeba przyjmować kolejnej tabletki.
Proszę wykonać test ciążowy za 2 tygodnie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi