Czy alkohol zneutralizował działanie szczepionki?

Dzień (dokładniej 30h) po przyjęciu drugiej dawki szczepionki Pfaizer zapomniałam się i spożyłam 1 lampkę czerwonego wina (10%). Ponadto, z powodu operacji która miała miejsce na kilka dni przed pierwotną planowaną datą przyjęcia 2 dawki musiałam odczekać 4 tygodnie, co przekroczyło 42 dni od przyjęcia pierwszej dawki i ostatecznie odstęp między dawkami wynosił 54 dni. Bardzo proszę o informację w jakim stopniu fakt spożycia alkoholu w okresie poza najlepszą "przyswajalnością" (tj. po 42 dniach) wpływa na upośledzenie skuteczności szczepionki? Miałam temp. 37 stopni, ale spadła do 36,6. Czy to oznaka że alkohol zneutralizował działanie szczepionki?

Nie ma na to danych.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi