Czy alkohol zneutralizował działanie szczepionki?

Dzień (dokładniej 30h) po przyjęciu drugiej dawki szczepionki Pfaizer zapomniałam się i spożyłam 1 lampkę czerwonego wina (10%). Ponadto, z powodu operacji która miała miejsce na kilka dni przed pierwotną planowaną datą przyjęcia 2 dawki musiałam odczekać 4 tygodnie, co przekroczyło 42 dni od przyjęcia pierwszej dawki i ostatecznie odstęp między dawkami wynosił 54 dni. Bardzo proszę o informację w jakim stopniu fakt spożycia alkoholu w okresie poza najlepszą "przyswajalnością" (tj. po 42 dniach) wpływa na upośledzenie skuteczności szczepionki? Miałam temp. 37 stopni, ale spadła do 36,6. Czy to oznaka że alkohol zneutralizował działanie szczepionki?

Nie ma na to danych.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3547
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi