Czy 3 tygodnie po kontakcie z psem jest szansa na ochronę przed ewentualną wścieklizną?

Około 3 tygodni temu pies na ulicy polizał twarz mojego dziecka. Później dowiedziałam się, że wścieklizna może przenosić się przez śluzówkę. Pies był bardzo przyjacielski i mimo mojej próby zasłonięcia dziecka udało mu się do niego zbliżyć. Od tego czasu nigdy więcej nie spotkałam tego psa, więc nie jestem w stanie powiedzieć czy wszystko z nim w porządku i stąd moje zmartwienie. Czy po tym czasie jest jeszcze szansa na jakiekolwiek działanie prewencyjne? Co powinnam zrobić? Udało mi się umówić konsultacje z pediatrą dopiero za 5 dni.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi