Czerwone plamki pod skórą - czy mogę zrobić jakieś badania krwi?

Pojawiły mi się na nogach czerwone plamki pod skórą, jakby malutkie siniaczki. Są pojedyncze, ale w skupisku. Ostatnio robią się mi też duże siniaki na rękach i nogach, powstają samoczynnie, nie uderzam się. Czy mogę zrobić jakieś badania krwi? Jeśli tak to jakie?
Nie wiem w jakim Pani/Pan jest wieku, może zacząć od prób wątrobowych, morfologii, wskaźników krzepliwości krwi, glukozy, ale to jest działanie na oślep. Lepiej skontaktować się z lekarzem ustalić wywiad, obciążenia i dostosować zakres badań.
Z opisanych objawów wynika, iż może Pani cierpieć na skazę krwotoczną, najpewniej płytkową lub osoczową. Proszę skontaktować się lekarzem, który zleci odpowiednie badania.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi