Czerwone plamki pod skórą - czy mogę zrobić jakieś badania krwi?

Pojawiły mi się na nogach czerwone plamki pod skórą, jakby malutkie siniaczki. Są pojedyncze, ale w skupisku. Ostatnio robią się mi też duże siniaki na rękach i nogach, powstają samoczynnie, nie uderzam się. Czy mogę zrobić jakieś badania krwi? Jeśli tak to jakie?
Nie wiem w jakim Pani/Pan jest wieku, może zacząć od prób wątrobowych, morfologii, wskaźników krzepliwości krwi, glukozy, ale to jest działanie na oślep. Lepiej skontaktować się z lekarzem ustalić wywiad, obciążenia i dostosować zakres badań.
Z opisanych objawów wynika, iż może Pani cierpieć na skazę krwotoczną, najpewniej płytkową lub osoczową. Proszę skontaktować się lekarzem, który zleci odpowiednie badania.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5169
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi