Czemu wyniki badań wyszły prawidłowe pomimo obecnych torbieli?

Dostałam ostatnio skierowanie od ginekologa, aby wykonać szereg badań hormonalnych oraz podstawowych i wszystko wyszło w porządku. Natomiast dodam jeszcze, że mam bardzo nieregularne miesiączki (ostatnią miałam 3 miesiące temu) oraz torbiele. Jak to możliwe, że wyniki wyszły prawidłowe?

Jednym z objawów torbieli jajnika są zaburzenia związane z cyklem menstruacyjnym. Miesiączki bywają się nieregularnie, są przeważnie mniej lub bardziej obfite i pojawiają się znaczne dolegliwości bólowe. Proszę zgłosić się na konsultację do ginekologa lub ginekologa endokrynologa.
Wskazana jest konsultacja ginekologa endokrynologa.
Wyniki badań hormonalnych w takiej sytuacji mogły wyjść prawidłowo. Proszę zwrócić się do ginekologa-endokrynologa o dalsze postepowanie.
Interpretacja badań laboratoryjnych w szczególności w zakresie endokrynologii ginekologicznej wymaga znacznego doświadczenia i powinna być przeprowadzona przez specjalistę w oparciu o szczegółowy wywiad i dokładne badanie ultrasonograficzne i ginekologiczne. Prosta ocena czy wynik mieści się w granicach referencyjnych nie jest wystarczającą diagnostyką endokrynologiczną.
Zapraszam z wynikami badań wykonanymi do tej pory - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zaburzenia miesiączkowania w Bielsku-Białej Zaburzenia miesiączkowania w Krakowie Zaburzenia miesiączkowania w Katowicach Zaburzenia miesiączkowania w Dąbrowie Górniczej Zaburzenia miesiączkowania w Gliwicach Zaburzenia miesiączkowania w Częstochowie Zaburzenia miesiączkowania we Wrocławiu Zaburzenia miesiączkowania w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4507
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12249
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z