Cytomegalia - czy dziecko było chronione przeciwciałami matki?

Dzień dobry, mamy pytanie związane z cytomegalią. W krwi pępowinowej stwierdzono IgM+ IgG+ reaktywacja. Ciąża bez objawów u matki, noworodek też bez stwierdzonych zmian. Czy to oznacza że był chroniony przeciwciałami matki? Czy nadal występują zagrożenia?
Dzień dobry,
Dodatni wynik w zakresie przeciwciał IgM może świadczyć o aktualnej infekcji. Wskazane jest poszerzenie diagnostyki o kolejne badania i rekonsultacja z lekarzem prowadzącym ciążę.
Dzień dobry,
Dodatni wynik w zakresie przeciwciał IgM może świadczyć o aktualnej infekcji. Do rozważenia jest poszerzenie diagnostyki o amniopunkcję , a napewno należy wykonać częsciej badanie usg dziecka
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi