Co wpływa na występowanie fascykulacji w młodym wieku?

Od 1,5 roku występują u mnie fascykulacje. Na początku występowały sporadycznie, natomiast po jakimś czasie nasiliły się i występują na całym ciele praktycznie bez przerwy. Miałem robione TK, EEG, EMG, morfologię i tarczycę, ale wszystkie te badania wyszły prawidłowo. Dodatkowo chciałbym zaznaczyć, że szybko rosnę (mam 18 lat) oraz mam skoliozę, którą leczę. Czy szybki wzrost lub skolioza mogą mieć wpływ na fascykulacje? I czy istnieją jakieś preparaty, które złagodzą bądź wyeliminują tę dolegliwość?

Podłożem fascykulacji mogą być np. niedobory elektrolitowe, odwodnienie, stres, przewlekłe zmęczenie, ale również mogą wynikać z działania niepożądanego używek bądź być objawem zatrucia pewnymi środkami i substancjami, przyczyną mogą być też choroby neurologiczne. W przypadku utrzymywania się dolegliwości należy z dotychczasową dokumentacją zgłosić się ponownie do lekarza neurologa, który zadecyduje o poszerzeniu/uzupełnieniu diagnostyki i ew.leczeniu
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Fizjoterapeuta w Katowicach Fizjoterapeuta w Gdańsku Fizjoterapeuta w Dąbrowie Górniczej Fizjoterapeuta w Warszawie Fizjoterapeuta w Częstochowie Fizjoterapeuta w Krakowie Fizjoterapeuta w Bielsku-Białej Fizjoterapeuta we Wrocławiu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10813
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi