Co można jeszcze zrobić, jeżeli skutki po ukąszeniu pozostają kilka dni, a leki nie pomagają?

We wtorek zostałam ukąszona w palec. Od razu po ukąszeniu poczułam silny ból i mrowienie całej dłoni aż do serca, pojawiły się również wymioty i zawroty głowy. Jestem na zwolnieniu lekarskim ze względu na kiepski stan mojej ręki. Palec po ukąszeniu nadal boli, mrowieją mi palce nie mogę ich wyprostować (promieniuje aż do serca, w nocy odczuwam ból). Dostałam leki na alergię, byłam 3 dni pod rząd u lekarza, bo nie widzę poprawy z ręką. Wczoraj byłam w szpitalu i dostałam tylko skierowanie. Nie wiem co dalej robić z ręką, bo jestem aktualnie za granicą i lekarze nie chcą mi pomagać.

Wszelkie zalecenia dotyczące postępowania, zarówno w zakresie diagnostyki jak i leczenia, będą uzależnione od oceny aktualnego Pani stanu, włączając w to badanie ręki. W przypadku utrzymywania się dolegliwości należy ponownie kontaktować się z lekarzem w warunkach stacjonarnych.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi