Co może powodować duże różnice tętna w krótkim czasie?

Mam problem z tętnem, rano zaraz po wstaniu potrafi być to 136, ale jak usiądę i minie chwila, ta wartość spada do 80-90. Dodam, że jestem osobą palącą. Pierwsze ciśnienie wynosi 100-117, a drugie 60-88. Jak serce zaczyna szybciej bić, czuję takie mocne uderzenia. Miałam w lutym echo serca i lekarz nie zauważył tam żadnych zmian. EKG również nic nie wykazało. Od czego może tak się dziać? Utrudnia mi to codzienne funkcjonowanie.

Może to spadki ciśnienia tętniczego powodują wzrost tętna.Prosze zmierzyć ciśnienie tetnicze tuż po przebudzeniu.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3548
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi