Co może powodować duże różnice tętna w krótkim czasie?

Mam problem z tętnem, rano zaraz po wstaniu potrafi być to 136, ale jak usiądę i minie chwila, ta wartość spada do 80-90. Dodam, że jestem osobą palącą. Pierwsze ciśnienie wynosi 100-117, a drugie 60-88. Jak serce zaczyna szybciej bić, czuję takie mocne uderzenia. Miałam w lutym echo serca i lekarz nie zauważył tam żadnych zmian. EKG również nic nie wykazało. Od czego może tak się dziać? Utrudnia mi to codzienne funkcjonowanie.

Może to spadki ciśnienia tętniczego powodują wzrost tętna.Prosze zmierzyć ciśnienie tetnicze tuż po przebudzeniu.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi