Co może powodować ból w pochwie podczas stosunku lub zmiany tamponów?

Mam problem z bólem pochwy podczas stosunku. Jest to ból jakby ścianek naokoło, także można powiedzieć pieczenie. Z wizyt u ginekologa wychodziłam zwykle z globulkami, które nie pomagały albo nawet radami, żeby napić sie wina przed stosunkiem w celu rozluźnienia. Na USG jest wszystko ok. Ból pojawia się też przy wkładaniu tamponu, więc raczej nie chodzi o lateks. Żele nawilżające też nie pomagają. Co może powodować ból i co można z tym zrobić?

Jeżeli było badanie ginekologiczne i jest bez odchyleń , jako jedną z możliwości jest odbudowa flory bakteryjnej w tym miejscu przez stosowanie probiotyków dopochwowych.
Zalecana wizyta u ginekologa celem wykonania badania USG wraz z zebraniem szczegółowego wywiadu. Do rozważenia pobranie wymazu z pochwy oraz zastosowanie odpowiednich globulek dopochwowych.
Wskazane jest uzupełnienie diagnostyki ginekologicznej (dokładny wywiad, badanie ginekologiczne, kontrolne usg, wymaz) , aby wykluczyć różnorodne przyczyny o podłożu organicznym.
Dzień dobry.

Polecam udać się do doświadczonego fizjoterapeuty uroginekologicznego, który po dokładnym zbadaniu zaproponuje Pani odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.
Dolegliwości bólowe pochwy i sromu są niestety częstym i trudnym w diagnostyce i leczeniu problemem. Proponuję konsultację ginekologiczną celem dokładnego badania i ustalenia źródła oraz charakteru dolegliwości. Odpowiednie leczenie może wymagać diagnostyki mikrobiologicznej i dobrania odpowiedniej terapii, konsultacji z zakresu fizjoterapii lub seksuologii, a nawet postępowania zabiegowego.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10039
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi