Co może powodować ból w pochwie podczas stosunku lub zmiany tamponów?

Mam problem z bólem pochwy podczas stosunku. Jest to ból jakby ścianek naokoło, także można powiedzieć pieczenie. Z wizyt u ginekologa wychodziłam zwykle z globulkami, które nie pomagały albo nawet radami, żeby napić sie wina przed stosunkiem w celu rozluźnienia. Na USG jest wszystko ok. Ból pojawia się też przy wkładaniu tamponu, więc raczej nie chodzi o lateks. Żele nawilżające też nie pomagają. Co może powodować ból i co można z tym zrobić?

Jeżeli było badanie ginekologiczne i jest bez odchyleń , jako jedną z możliwości jest odbudowa flory bakteryjnej w tym miejscu przez stosowanie probiotyków dopochwowych.
Zalecana wizyta u ginekologa celem wykonania badania USG wraz z zebraniem szczegółowego wywiadu. Do rozważenia pobranie wymazu z pochwy oraz zastosowanie odpowiednich globulek dopochwowych.
Wskazane jest uzupełnienie diagnostyki ginekologicznej (dokładny wywiad, badanie ginekologiczne, kontrolne usg, wymaz) , aby wykluczyć różnorodne przyczyny o podłożu organicznym.
Dzień dobry.

Polecam udać się do doświadczonego fizjoterapeuty uroginekologicznego, który po dokładnym zbadaniu zaproponuje Pani odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.
Dolegliwości bólowe pochwy i sromu są niestety częstym i trudnym w diagnostyce i leczeniu problemem. Proponuję konsultację ginekologiczną celem dokładnego badania i ustalenia źródła oraz charakteru dolegliwości. Odpowiednie leczenie może wymagać diagnostyki mikrobiologicznej i dobrania odpowiedniej terapii, konsultacji z zakresu fizjoterapii lub seksuologii, a nawet postępowania zabiegowego.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi