Co może oznaczać bolesny guzek na piersi u karmiącej matki?

Jestem swieżo upieczoną mamą od 8 tygodni. Karmi piersią i zauważyłam jakiś tydzień temu gulkę na prawej piersi, odznacza się (widać ją przez skorę). W dotyku jest ruchoma, ale wydaje mi się, że jest połaczona jakby z gruczołami lub jest to jeden wielki guz, przy czym guzek jest gładki, a reszta pofałdowana, jakby sklejone kulki ze sobą. Przez tydzień urosło bardziej. Pobolewa, ale jest ruchome, podobnie jak węzlły chłonne, które można przesuwać. Umiejscowiony po wewnętrznejj stronie piersi, jakby na 3 godzinie. Jutro mam wizytę u lekarza, ale boję się, że mogą to zlekcewazyć z faktu, że karmię piersią.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi