Co może być przyczyną zmiany długości miesiączki?

Mam 28 lat, miesiączki zawsze występowały regularnie co 28 dni (+/- 2 dni), ale od kilku miesięcy miesiączki występują bardzo różnie - co 31, 24, 34 dni. Dodam, że USG i cytologia wykonane w tym roku niczego nie wykryły.

Zaburzenia miesiączkowania mogą mieć szereg różnych przyczyn i diagnostyka wymaga szczegółowego wywiadu chorobowego oraz przeprowadzenia dodatkowych badań zarówno laboratoryjnych jak i ponownego, dokładnego badania ultrasonograficznego wykonanego przez ginekologa zajmującego się tym problemem.
zaburzenia hormonalne mogą miec wpływ na długość cyklu
Zaburzenia miesiączkowania mogą być wywołane różnorodnymi przyczynami. Warto zgłosić się do lekarza (lek.rodz., endokrynolog, ginekolog-endokrynolog), który zbierze szczegółowy wywiad, przeprowadzi badanie fizykalne i zadecyduje o dalszym postępowaniu.
zaburzenia hormonalne powodują zaburzenia miesiączkowania
Prosze wykonać szereg badań dodatkowych.
Usg, hormony, badanie fizykalne
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zaburzenia miesiączkowania w Dąbrowie Górniczej Zaburzenia miesiączkowania w Bielsku-Białej Zaburzenia miesiączkowania w Warszawie Zaburzenia miesiączkowania w Krakowie Zaburzenia miesiączkowania w Katowicach Zaburzenia miesiączkowania w Gliwicach Zaburzenia miesiączkowania w Poznaniu Zaburzenia miesiączkowania we Wrocławiu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9998
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi