Co może być powodem ciągłego chrząkania i odczuwalnej kluchy w gardle?

Od kilku miesięcy ma kluchę w gardle i chrząkanie. Największy problem jest rano po przebudzeniu, gdyż mam wstrętny smak w ustach, kluchę w gardle oraz mdłości. Szybko muszę myć zęby i powstrzymywać odruchy wymiotne. Wypijam bardzo ciepłą wodę z cytryną i jest trochę lepiej. Mam nieodpartą chęć jedzenia, więc szybko jem śniadanie. W ciągu dnia bywa różnie: ciężar na żołądku i klucha. Jestem tym bardzo zmęczona i nie mam chęci do życia.

Diagnostyka powinna być kilkutorowa, z eliminiacją poszczególnych przyczyn -tak więc, wskazana byłaby konsultacja laryngologiczna, rtg klp, ocena tarczycy,a także do rozważenia endoskopia. Proszę zgłosić się do lekarza, który po zebraniu szczegółowego wywiadu i przeprowadzeniu badania ukierunkuje diagnostykę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi