Co może być powodem ciągłego chrząkania i odczuwalnej kluchy w gardle?

Od kilku miesięcy ma kluchę w gardle i chrząkanie. Największy problem jest rano po przebudzeniu, gdyż mam wstrętny smak w ustach, kluchę w gardle oraz mdłości. Szybko muszę myć zęby i powstrzymywać odruchy wymiotne. Wypijam bardzo ciepłą wodę z cytryną i jest trochę lepiej. Mam nieodpartą chęć jedzenia, więc szybko jem śniadanie. W ciągu dnia bywa różnie: ciężar na żołądku i klucha. Jestem tym bardzo zmęczona i nie mam chęci do życia.

Diagnostyka powinna być kilkutorowa, z eliminiacją poszczególnych przyczyn -tak więc, wskazana byłaby konsultacja laryngologiczna, rtg klp, ocena tarczycy,a także do rozważenia endoskopia. Proszę zgłosić się do lekarza, który po zebraniu szczegółowego wywiadu i przeprowadzeniu badania ukierunkuje diagnostykę.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1803
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi