Co mogę zrobić z bólem i drętwieniem ręki kilka miesięcy po szczepieniu?

Jestem 7 miesięcy po drugiej dawce szczepionki (Pfizer), ale ręka dalej mnie boli. Ból jest jakby mięśniowy, ręka często mi drętwieje, nie mogę na niej leżeć. Czasami czuję, jakby była cieplejsza i puls jest mocniej wyczuwalny. Byłam u lekarza i zakrzepicy nie mam. Dodam, że w nodze też coś takiego odczuwam, ale na mniejsza skalę. Co mogę z tym zrobić? Jestem przed 3 dawką, ale trochę się boję.

Brak przeciwwskazań do szczepienia.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Internista w Poznaniu

Komentarz redakcji:

 

Ból ramienia po przyjęciu szczepionki na SARS-CoV-2, jest najczęściej występującym odczynem poszczepiennym. Ból ramienia pojawia się na skutek uszkodzenia tkanki mięśniowej mięśnia naramiennego oraz  jest informacją, że nasz organizm buduje system odpornościowy i uczy się zwalczać wirusa. Korzyści płynące z pełnego szczepienia przeciwko Covid-19 są ogromne. W wypadku, gdy ból będzie się nasilać, radzimy skonsultować się z lekarzem internistą

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9965
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi