Co mogę zrobić jeżeli za szybko zaaplikowałam krążek antykoncepcyjny?

Używam krążka antykoncepcyjnego już od dłuższego czasu. Ostatnio z przyczyn osobistych miałam miesiąc przerwy w stosowaniu. Ginekolog zalecił mi włożenie nowego krążka w pierwszym dniu miesiączki. Dwa dni temu zauważyłam ślad krwi i włożyłam krążek. Problem polega na tym, że do tej pory poza tym śladem krwi nie wystąpiło dalsze krwawienie. Test ciążowy wyszedł negatywnie. Chciałabym wiedzieć co robić jeżeli zaaplikowałam krążek za wcześnie, a właściwa miesiączka dopiero nastąpi.

należy dalej kontynuować antykoncepcję i dodatkowo sie zabezpieczyć
należy się dodatkowo zabezpieczyć
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi