Co mogę zrobić, gdy zimą nasila się objaw Raynauda?

Cierpię na objaw Raynauda, bardzo często palce robią się woskowe. Nawet w lecie muszę nosić ze sobą rękawiczki. Zimą jest zdecydowanie gorzej. Czasami nawet godzinę trwa powrót do "normalnego" koloru. W ciągu dnia ręce są sine i zimne. Od czasu szczepienia przeciw COVID te objawy się nasiliły - doszły palce covidowe (spuchnięte, sine, wyglądają jak pogryzione przez komary, pękają robiąc głębokie rany). Ręce są stale zimne, a objaw Raynauda pojawia się prawie codziennie. Ręce bardzo bolą i tracą czucie. Nie piję, nie palę, unikam stresu i zimna. Testowałam wszystkie rękawiczki, stosuję ogrzewacze. Co robić? Do jakiego lekarza się udać?

Brak odpowiedzi

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Warszawie Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Katowicach Dermatolog w Bielsku-Białej Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Krakowie Internista w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi