Co mogę zrobić by przywrócić normalny cykl miesiączkowy?

Mam 22 lata i od dłuższego czasu mam problemy z miesiączką. Jest ona nieregularna, potrafię przez 3 miesiące mieć zanik okresu, czasami tylko 2 miesiące, ale i zdarzało się, że pół roku nie miałam. Robiłam badania krwi z którymi udałam się do endokrynologa, ale lekarz po obejrzeniu wyników powiedział, że mam zaburzenia hormonalne i trzeba uzbroić się w cierpliwości do czasu unormowania się gospodarki. Ja dalej martwię się tymi nieregularnymi miesiączkami. Nie wiem, co można zrobić jeszcze, aby przywrócić normalny cykl miesiączkowy?
są leki na uregulowanie cyklu
należy wziąć leki przepisane na recepte na regulacje cyklu
Proszę zgłosić się do ginekologa celem wdrożenia odpowiedniego leczenia.
należy zgłosić się do ginekologa.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5246
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi