Co mogę robić, żeby wyleczyć do końca anginę?

W grudniu wymaz wykazał gronkowiec złocisty, laryngolog dobrał antybiotyk i po miesiącu stwierdził, że już jest ok (bez ponownego wymazu). Od lutego mam co chwilę ropę na migdałach, są powiększone, węzły chłonne również. Kilkukrotnie dostawałam lek na 5 dni. Ropa trochę schodziła, ale nie do końca, więc znów szłam do laryngologa, dostawałam antybiotyk. Miałam robione płukanie migdałów, które nie pomogło. Inny laryngolog stwierdził, że to niedoleczona angina, bo antybiotyki miałam podawane na 5 dni, a powinno być minimum 10. Więc dostałam od niego inny lek i po 10 dniach było lepiej, jednak małe białe kropki pozostały. Był to mój siódmy antybiotyk na gardło w tym roku. Lekarz zalecił usunięcie migdałów, jednak chciałabym, aby to była ostateczność. Mam też refluks, niedoczynność tarczycy i zaburzenia lękowe. Boję się, że w końcu organizm mi wysiądzie od tylu leków i antybiotyków, które niewiele pomagają. Co powinnam zrobić? Jestem faszerowana antybiotykami, a białe kropki na migdałach nie znikają. Gardło samo w sobie nie boli, jest lekko czerwone, ale często mocno "zasycha", czasem czuję tylko lekki dyskomfort w okolicy przełyku podczas przełykania śliny.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi