Co jest powodem nocnego bólu stóp?

Co jest powodem nocnego bólu stóp, kręcenie, wiercenie na górze stopy (na podbiciu). Co zażywać i jak leczyć? Mam te objawy dość długo, a nasilają się jesienią. Pozdrawiam.
Zalecam konsultację z neurologiem; powyższe objawy mogą wskazywać m.in. na neuropatię, tj. stan chorobowy nerwów obwodowych pod postacią
stanu zapalnego w obrębie nerwów, który upośledza przewodzenie sygnałów ruchowych i czuciowych wzdłuż tych struktur i objawiać się może m.in. poprzez parestezje, tj.: mrowienie, drętwienie; uczucie palenia bądź osłabienia kończyn.
Może to być objaw problemów neurologicznych, ale także kwestia przeciążeniowa układu mięśniowo-powięziowego. Dlatego warto umówić wizytę u fizjoterapeuty z doświadczeniem, który przeprowadzi diagnozę funkcjonalną i w razie potrzeby podejmie terapię. Pozdrawiam
Proszę zwrócić się do swojego lekarza rodzinnego, on zna Państwa obraz chorobowy, inny lekarz będzie musiał analizować Państwa dokumentację medyczną od podstaw.
Zalecana konsultacja neurologiczna.
Należy zgłosić się do neurologa.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi