Cierpnięcie rąk w trakcie aktywności i pracy. Do jakiego specjalisty się zgłosić?

Witam, odkąd zaczęłam pracę w ogrodzie zoologicznym zaczęły mi cierpnąć ręce, w tym prawa ręka bardziej, być może ze względu na to, że jestem praworęczna. Mam 24 lata, moja praca polega w dużej części na dźwiganiu, grabieniu czy przerzucaniu cięższych rzeczy. Ciepnie mi głównie prawa ręka chodź lewa także, odczuwam dyskomfort w łokciu i ramieniu. W przedramieniu mam wrażenie, że bolą mnie ścięgna, a głównie dłonie i przedramię cierpnie, czuję tam mrówki, dyskomfort, brak czucia i w momencie cierpnięcia gdy rozmasowuję dłoń i przedramię czuję tam napięcia jakby ścięgna się blokowały i lekki ból w tych miejscach. Najczęściej ręce cierpną w nocy gdy nie mam wpływu na pozycję rąk. Po tym jak się budzę często sama pozycja siedząca nie wystarcza by dojść do normalnego stanu muszę pochodzić i po około 5-10 minutach przechodzi. W ciągu dnia odczuwam praktycznie stały dyskomfort w przedramieniu i łokciu oraz w środku dłoni i kciuku, jakby stałe napięcie ścięgien. Gdy ręce są w spoczynku i nie mają żadnej aktywności jest lepiej, lecz wystarczy że mam w ręce długopis czy łyżkę lub w przypadku pracy grabie, przez więcej niż 5-10 minut wszystko zaczyna się od początku. Do jakiego specjalisty powinnam się zgłosić? Co może być przyczyną?
wytlumacze wszystko po wykupieniu konsultacji. zadzwonie do pani na telekonsultacje
Zapraszam na konsultacje. wyjasnię w czym jest problem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi