Cierpnięcie rąk w trakcie aktywności i pracy. Do jakiego specjalisty się zgłosić?

Witam, odkąd zaczęłam pracę w ogrodzie zoologicznym zaczęły mi cierpnąć ręce, w tym prawa ręka bardziej, być może ze względu na to, że jestem praworęczna. Mam 24 lata, moja praca polega w dużej części na dźwiganiu, grabieniu czy przerzucaniu cięższych rzeczy. Ciepnie mi głównie prawa ręka chodź lewa także, odczuwam dyskomfort w łokciu i ramieniu. W przedramieniu mam wrażenie, że bolą mnie ścięgna, a głównie dłonie i przedramię cierpnie, czuję tam mrówki, dyskomfort, brak czucia i w momencie cierpnięcia gdy rozmasowuję dłoń i przedramię czuję tam napięcia jakby ścięgna się blokowały i lekki ból w tych miejscach. Najczęściej ręce cierpną w nocy gdy nie mam wpływu na pozycję rąk. Po tym jak się budzę często sama pozycja siedząca nie wystarcza by dojść do normalnego stanu muszę pochodzić i po około 5-10 minutach przechodzi. W ciągu dnia odczuwam praktycznie stały dyskomfort w przedramieniu i łokciu oraz w środku dłoni i kciuku, jakby stałe napięcie ścięgien. Gdy ręce są w spoczynku i nie mają żadnej aktywności jest lepiej, lecz wystarczy że mam w ręce długopis czy łyżkę lub w przypadku pracy grabie, przez więcej niż 5-10 minut wszystko zaczyna się od początku. Do jakiego specjalisty powinnam się zgłosić? Co może być przyczyną?
wytlumacze wszystko po wykupieniu konsultacji. zadzwonie do pani na telekonsultacje
Zapraszam na konsultacje. wyjasnię w czym jest problem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4272
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi