Ciągły, tępy i bardzo przeszywający ból kolana

Witam. Od dłuższego czasu jakieś pół roku boli mnie kolano. Miałam problem z wychodzeniem po schodach i zginaniu nogi. Od dzisiaj ból jest ciągły, tępy i bardzo przeszywający na całą nogę. Jak leżę jest masakra, jak siadam to samo, nie wiem jak mam sobie ulżyć trochę. Jutro będę dzwoniła do lekarza rodzinnego. Proszę o pomoc 😭
W taki przypadku dobrze jest udać się do lekarza lub najbliższego fizjoterapeuty w okolicy aby testami funkcjonalnymi ocenił co mogło się stać ze stawem kolanowym
Przewlekły ból jest wskazaniem do wykonania rezonansu - jest to jedyne badanie które dokładnie ocenia wszystkie struktury anatomiczne w kolanie.
Niezbędna jest diagnostyka -RTG lub USG stawu kolanowego.
Zalecam zacząć od badania usg stawu, jeśli wynik nie będzie miarodajny to w następnej kolejności wykonać CT stawu kolanowego.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi