Ciągłe uczucie siarki w ustach

Mam problem z ciągłym uczuciem siarki czy czegoś podobnego. Jednocześnie z jednej zatoki szczękowej (większa dwukrotnie) przez cały czas ścieka mi katar.Dodam, że kiedy użyję preparatu jak Xylorin (czy podobnego) katar przestaje ściekać. Niestety to uczucie niesmaku pozostaje. Więc jest to objaw, a nie przyczyna. Nie mam cofania się treści żołądka. W gastroskopii wykazało nieszczelny wpust żołądka, a także helikobakter pyroli. Jeśli chodzi o dziąsła to są zdrowe i nie ma żadnych zmian (nie ma też kamienia osadzającego się). Migdały usunięte ze względu na zalegające w nich kamienie. Resekcja przegrody nosowej wykonana. Badanie na grzybicę w jamie ustnej nie wykazało obecności grzybów. Próbowałem stosować na język plaster cytryny i też bez zmian. Badanie nerek nie wykazało odstępstw (kwas moczowy i mocznik w normie). Wszystkie badania krwi w normie. Bilirubina jest w normie. Wizyta u alergologa oraz testy przeprowadzone nic nie wykazały. Mam zmiany na części języka (język geograficzny) tak to nazwano.

Przyczyną może być przewlekłe zapalenie zatok. Należy pogłębić wywiad zdrowotny i wdrożyć odpowiednie postępowanie.
Zalecana konsultacja lekarska celem zebrania dokładnego wywiadu, zlecenia badań dodatkowych i wdrożenia leczenia.
Objawy wyglądają na przewlekłe zapalenie zatok.
może to być objaw zapalenia zatok. Należy pogłębić diagnostykę - rtg zatok i wdrożyć leczenie
może to świadczyć o zapaleniu zatok przynosowych

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi