Bolesna opuchlizna za kolanami

Mam opuchliznę za jednym i drugim kolanem (około 3 miesięcy), bardzo bolesna przy silniejszym ucisku. Za jednym kolanem opuchlizna jest minimalnie większa. Po pojawieniu się opuchlizny stopniowo rozwijał się ból, w pewnym momencie był bardzo silny (ból był odczuwalny w jednej łydce, szczególnie przy kucnięciu był nie do zniesienia, jak i przy dłuższej nieaktywności pojawiał się przy próbie ruchu i znikał przy dłuższym rozchodzeniu). Zaczęłam brać tabletki przeciwzapalne i byłam tydzień na zwolnieniu, wówczas nastąpiła poprawa. Zrobiłam rezonans magnetyczny kolan, który nic nie wykazał. Byłam również u reumatologa, również nie znalazł żadnych nieprawidłowości. Robiłam również badanie krwi. Opuchlizna za kolanami nadal jest taka jaka była, a ból odczuwam punktowo, przeważnie w łydkach, również czasami pojawia się dziwne uczucie ucisku w udach, które pojawia się i znika, a sprawia ból przy ucisku. Odczuwam ból i dyskomfort przy kucaniu i przy podskoku na jedna nogę. Odczuwam również dyskomfort przy próbie pobiegnięcia. Mam prace siedzącą przez 8h codziennie i do tego dojazd do pracy zajmuje godzinę, gdzie również siedzę. Najlepiej się czuję w weekendy, gdy nie pracuje i unikam pozycji siedzącej. Jakie inne badanie mogę wykonać, aby dowiedzieć się co mi dolega? Jaki specjalista mógłby mi pomoc? Co mi dolega?
Prawdopodobnie ma Pani dyskopatię lędźwiową , w której dochodzi do ucisku na struktury nerwowe wychodzące z kregoslupa i biegnące do nóg.W tej sytuacji należy wykonać RTG odc Lędźwiowego kregoslupa, potem zazwyczaj rezonans magnetyczny.Siedzacy tryb życia sprzyja występowaniu chorób kregoslupa.Innym powodem bólu kolan może być choroba zwyrodnieniowa bioder.W razie pytań proszę umówić się na wizytę .Pozdrawiam.Katarzyna Lorentz-Nejno
najprawdopodobniej dyskopatia kręgosłupa
Proszę wykonać RTG lub CT kręgosłupa w odcinku L-S.
Należy wykonać MR kręgosłupa LS i zgłosić się do ortopedy / neurologa
Prawdopodobnie dyskopatia, w pierwszej kolejności należy zgłosić się do internisty. Jeżeli będzie potrzeba to pokieruj dalej.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1247
Pytań zadanych
przez pacjentów
4272
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi