Ból w lewej nodze i czerwona łydka.

Dzień dobry mój mąż pracuje obecnie w Holandii gdzieś od tygodnia czuje ból w lewej nodze i ma czerwona łydkę teraz jeszcze ta noga spuchła. I co noc się poci budzi się rano zlany potem. Namawiam go na konsultacje z lekarzem żeby się dowiedzieć co się dzieje ale mówi tylko ze to przejdzie. Ja bardzo proszę o pomoc bo czuje ze to nie są żarty. Mąż jest daleko ode mnie i nie nie mogę go sama zaprowadzić za rękę. Dziękuję i będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc. I podpowiedz co mam robić.
Proszę przekazać mężowi, że nie wolno bagatelizować takich objawów. Należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem nawet doraźnej pomocy. Objawy opisane przez Pani mogą sugerować zakrzepice żylną lub różę czyli zakażenie tkanki podskórnej i skóry kończyny. Obie choroby są groźne dla życia
Obrzęk, zaczerwienienie oraz ból podudzia mogą sugerować zakrzepicę żył - jest to choroba któa może nawet zagrażać życiu. Konieczne jest wykonanie badania dopplerowskiego oraz pilna konsultacja z lekarzem. Jeżeli dodatkowo dochodzi gorączka w grę może również wchodzić róża ale wtedy również należy wykluczyć zakrzepicę. Pacjent wymaga pilnej diagnostyki i leczenia
Konieczne jest wykonanie Usg doppler żył i tętnic Kończyn dolnych oraz pilna konsultacja z chirurgiem naczyniowym.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi