Ból w lewej nodze i czerwona łydka.

Dzień dobry mój mąż pracuje obecnie w Holandii gdzieś od tygodnia czuje ból w lewej nodze i ma czerwona łydkę teraz jeszcze ta noga spuchła. I co noc się poci budzi się rano zlany potem. Namawiam go na konsultacje z lekarzem żeby się dowiedzieć co się dzieje ale mówi tylko ze to przejdzie. Ja bardzo proszę o pomoc bo czuje ze to nie są żarty. Mąż jest daleko ode mnie i nie nie mogę go sama zaprowadzić za rękę. Dziękuję i będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc. I podpowiedz co mam robić.
Proszę przekazać mężowi, że nie wolno bagatelizować takich objawów. Należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem nawet doraźnej pomocy. Objawy opisane przez Pani mogą sugerować zakrzepice żylną lub różę czyli zakażenie tkanki podskórnej i skóry kończyny. Obie choroby są groźne dla życia
Obrzęk, zaczerwienienie oraz ból podudzia mogą sugerować zakrzepicę żył - jest to choroba któa może nawet zagrażać życiu. Konieczne jest wykonanie badania dopplerowskiego oraz pilna konsultacja z lekarzem. Jeżeli dodatkowo dochodzi gorączka w grę może również wchodzić róża ale wtedy również należy wykluczyć zakrzepicę. Pacjent wymaga pilnej diagnostyki i leczenia
Konieczne jest wykonanie Usg doppler żył i tętnic Kończyn dolnych oraz pilna konsultacja z chirurgiem naczyniowym.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi