Ból w krzyżu promieniujący do pośladków.

Od czwartku mam silny ból w krzyżu promieniujący do pośladków. Czasem nie mogę nawet iść, siedzieć, stać. Leżenie pomaga, ale gdy chcę się obrócić na inny bok strasznie to boli. Co w tym wypadku mogę zrobić? 

Takiego rodzaju promieniujący ból może sugerować rwę kulszową, ale przyczyna może być różna. Dobrze byłoby to ustalić. Konsultacja lekarska lub proste badanie fizjoterapeutyczne powinno dać jednoznaczną odpowiedź. Oczekując na wizytę proszę się nie przemęczać, unikać pozycji i ruchów które nasilają dolegliwości i obserwować rozwój dolegliwości. Generalnie, można przyjąć że promieniowanie bólu dalej, przez udo w dół kończyny świadczy o pogorszeniu, a cofanie się bólu w kierunku kręgosłupa: o poprawie. Niemniej jednak proszę zgłosić się do lekarza, ewentualnie fizjoterapeuty.
Wskzana wizyta u lekarza, po przeprowadzeniu badania będzie można wdrożyć właściwe leczenie.
Zalecana konsultacja lekarska celem zebrania dokładnego wywiadu i włączenia odpowiedniego leczenia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi