Ból w krzyżu promieniujący do pośladków.

Od czwartku mam silny ból w krzyżu promieniujący do pośladków. Czasem nie mogę nawet iść, siedzieć, stać. Leżenie pomaga, ale gdy chcę się obrócić na inny bok strasznie to boli. Co w tym wypadku mogę zrobić? 

Takiego rodzaju promieniujący ból może sugerować rwę kulszową, ale przyczyna może być różna. Dobrze byłoby to ustalić. Konsultacja lekarska lub proste badanie fizjoterapeutyczne powinno dać jednoznaczną odpowiedź. Oczekując na wizytę proszę się nie przemęczać, unikać pozycji i ruchów które nasilają dolegliwości i obserwować rozwój dolegliwości. Generalnie, można przyjąć że promieniowanie bólu dalej, przez udo w dół kończyny świadczy o pogorszeniu, a cofanie się bólu w kierunku kręgosłupa: o poprawie. Niemniej jednak proszę zgłosić się do lekarza, ewentualnie fizjoterapeuty.
Wskzana wizyta u lekarza, po przeprowadzeniu badania będzie można wdrożyć właściwe leczenie.
Zalecana konsultacja lekarska celem zebrania dokładnego wywiadu i włączenia odpowiedniego leczenia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi