Ból pod żuchwą - czy może wskazywać na obecność kamieni?

Od 2 lat już borykam się z bólem z lewej strony pod żuchwą. Ból jest taki, że pokłuje chwilę i przestaje. Zgłosiłam się do dentysty, miałam robione RTG szczęki i żuchwy, ale pani doktor powiedziała, że wszystko dobrze, więc zgłosiłam się do laryngologa. Lekarz powiedział, że mam niby kamienie w śliniance, dostałam antybiotyk i poszłam na USG, ale nie było widać, żebym miała tam kamienie. Teraz lewa strona policzka jest trochę opuchnięta (nie boli mnie przy jedzeniu). Byłam już na USG znowu u tego samego lekarza - sprawdzał pod językiem i powiedział, że tam jest kamień. Czy mogę mieć takie objawy przy kamieniu w śliniance? Czy lekarz może takie coś wyczuć tylko dotykając wskazane miejsce palcami?

należy zgłosić się do laryngologa i poszerzyć diagnostykę
zalecam wizyte u lekarza rodzinnego i laryngologa i poszerzenie diagnostyki

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3911
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10049
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi