Ból pod żuchwą - czy może wskazywać na obecność kamieni?

Od 2 lat już borykam się z bólem z lewej strony pod żuchwą. Ból jest taki, że pokłuje chwilę i przestaje. Zgłosiłam się do dentysty, miałam robione RTG szczęki i żuchwy, ale pani doktor powiedziała, że wszystko dobrze, więc zgłosiłam się do laryngologa. Lekarz powiedział, że mam niby kamienie w śliniance, dostałam antybiotyk i poszłam na USG, ale nie było widać, żebym miała tam kamienie. Teraz lewa strona policzka jest trochę opuchnięta (nie boli mnie przy jedzeniu). Byłam już na USG znowu u tego samego lekarza - sprawdzał pod językiem i powiedział, że tam jest kamień. Czy mogę mieć takie objawy przy kamieniu w śliniance? Czy lekarz może takie coś wyczuć tylko dotykając wskazane miejsce palcami?

należy zgłosić się do laryngologa i poszerzyć diagnostykę
zalecam wizyte u lekarza rodzinnego i laryngologa i poszerzenie diagnostyki

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi