Ból pod rzepką w trakcie aktywności

Ból pod rzepką podczas aktywności fizycznej i podczas zginania nogi. Trenuje piłkę nożną, podczas wykonywania sprintu ból pod kolanem jest bardzo silny, ból kujący. Proszę o poradę - co może powodować taki ból?
Ból pod kolanem najczęściej wywołują zmiany zwyrodnieniowe, stany zapalne lub urazy mechaniczne. Proszę udać się na stacjonarną wizytę do ortopedy, który po przeprowadzonym badaniu i ewentualnym USG - ustali przyczynę dolegliwości i sposoby leczenia.
W klubach sportowych pracują lekarze medycyny sportowej, proszę wykonać konsultację.
Takie dolegliwości mogą być spowodowane przez zmiany przeciążeniowo-zapalne. Wskazane jest badanie osobiste i ewentualne badania obrazowe w celu ustalenia dokładnej przyczyny.
Należy zgłosić się do ortopedy.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi