Ból pod rzepką w trakcie aktywności

Ból pod rzepką podczas aktywności fizycznej i podczas zginania nogi. Trenuje piłkę nożną, podczas wykonywania sprintu ból pod kolanem jest bardzo silny, ból kujący. Proszę o poradę - co może powodować taki ból?
Ból pod kolanem najczęściej wywołują zmiany zwyrodnieniowe, stany zapalne lub urazy mechaniczne. Proszę udać się na stacjonarną wizytę do ortopedy, który po przeprowadzonym badaniu i ewentualnym USG - ustali przyczynę dolegliwości i sposoby leczenia.
W klubach sportowych pracują lekarze medycyny sportowej, proszę wykonać konsultację.
Takie dolegliwości mogą być spowodowane przez zmiany przeciążeniowo-zapalne. Wskazane jest badanie osobiste i ewentualne badania obrazowe w celu ustalenia dokładnej przyczyny.
Należy zgłosić się do ortopedy.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1675
Pytań zadanych
przez pacjentów
4841
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi