Ból gardła, dyskomfort przy oddychaniu, następnie zaparcia - co to może być?

Około tydzień temu zaczęło mnie boleć gardło oraz zacząłem czuć dyskomfort przy oddychaniu (z samym oddychaniem nie miałem trudności). Po pewnym czasie ból ustąpił, ale w zamian zacząłem mieć problemy z wypróżnieniem. Gdy w końcu mi się udało, okazało się za kał jest wręcz wodnisty i cuchnący.
Na podstawie w/w informacji nie da się postawić diagnozy, warto zwrócić się do lekarza rodzinnego celem rozszerzenia wywiadu, badań, podjęcia diagnostyki.
Niezbędne jest dokładne zebranie wywiadu lekarskiego wraz z pełnym badaniem przedmiotowym (fizykalnym). Zalecam konsultację stacjonarną z lekarzem POZ.
Opisane przez Pana objawy są bardzo różnorodne i mogą świadczyć o różnych nieprawidłowościach. Celem postawienia diagnozy - choćby wstępnej należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym / internistą, który podczas konsultacji szczegółowo zbierze wywiad, ewentualnie skieruje na dodatkowe badania i przepisze niezbędne leki.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi