Ból gardła, dyskomfort przy oddychaniu, następnie zaparcia - co to może być?

Około tydzień temu zaczęło mnie boleć gardło oraz zacząłem czuć dyskomfort przy oddychaniu (z samym oddychaniem nie miałem trudności). Po pewnym czasie ból ustąpił, ale w zamian zacząłem mieć problemy z wypróżnieniem. Gdy w końcu mi się udało, okazało się za kał jest wręcz wodnisty i cuchnący.
Na podstawie w/w informacji nie da się postawić diagnozy, warto zwrócić się do lekarza rodzinnego celem rozszerzenia wywiadu, badań, podjęcia diagnostyki.
Niezbędne jest dokładne zebranie wywiadu lekarskiego wraz z pełnym badaniem przedmiotowym (fizykalnym). Zalecam konsultację stacjonarną z lekarzem POZ.
Opisane przez Pana objawy są bardzo różnorodne i mogą świadczyć o różnych nieprawidłowościach. Celem postawienia diagnozy - choćby wstępnej należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym / internistą, który podczas konsultacji szczegółowo zbierze wywiad, ewentualnie skieruje na dodatkowe badania i przepisze niezbędne leki.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi