Bardzo mała gulka na uchu - czy może być niebezpieczna?

Na lewym uchu zauważyłam u siebie twardą bardzo małą gulkę, jest lekko widoczna i odczuwalna przy dotyku. Jest tak na górnej części płatka. Nie rośnie i nie daje objawów, wiem że miałam ją już w 2017/18. Czy wcześniej nie wiem, nie zwróciłam uwagi. Moja siostra również ma podobną na innym uchu, u innych ludzi tego nie zauważyłam. Czy to może być coś rakowego/niebezpiecznego? Bo nie wiem czy iść do lekarza i do jakiego?
Lekarz dermatolog może przy użyciu dermatoskopu - czyli specjalistycznego urządzenia określić czy mamy do czynienia ze zmianą łagodną.
Zalecana konsultacja dermatologiczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi