Bardzo mała gulka na uchu - czy może być niebezpieczna?

Na lewym uchu zauważyłam u siebie twardą bardzo małą gulkę, jest lekko widoczna i odczuwalna przy dotyku. Jest tak na górnej części płatka. Nie rośnie i nie daje objawów, wiem że miałam ją już w 2017/18. Czy wcześniej nie wiem, nie zwróciłam uwagi. Moja siostra również ma podobną na innym uchu, u innych ludzi tego nie zauważyłam. Czy to może być coś rakowego/niebezpiecznego? Bo nie wiem czy iść do lekarza i do jakiego?
Lekarz dermatolog może przy użyciu dermatoskopu - czyli specjalistycznego urządzenia określić czy mamy do czynienia ze zmianą łagodną.
Zalecana konsultacja dermatologiczna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5243
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi