Ataki bólu głowy i nieregularne miesiączki

Od kilku lat mam ataki bólu głowy. Najczęściej się pojawiały tak jak teraz po prawej stronie, lecz czasem i po lewej. Ból jest tępy, rozdzierający, pulsujący. Często mam ochotę z bólu walić się głową o ścianę i mam napady agresji. Pojawiają się też nudności i niekiedy wymioty (rzadko). Badania krwi wyszły mi bardzo dobre, co moja pani doktor wykluczyła guza mózgu. Jednak, od urodzenia dziecka towarzyszą mi wahania nastroju, wahania miesiączki. Dodatkowo w szybkim tempie przytyłam i nie mogę zrzucić kg, choć przez pewien czas miałam spore zahamowanie z jedzeniem. Mało wychodzę na dwór, chyba że z dzieckiem gdy jest ładna pogoda na 2-4 h dziennie. Praktycznie w ogóle się nie ruszam. Zastanawiam się o co chodzi z bólem głowy, i czy mogę uregulować bez brania hormonów okres?

Sugerowałabym zacząć od konsultacji z internistą, który skieruje na szerszą diagnostykę i skieruje do specjalistów. Przewlekłe utrzymywanie się takich dolegliwości będzie wpływało na Pani stan psychiczny, ale trzeba zacząć od znalezienia źródła problemu zanim podejmiemy pracę z psychologiem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2413
Pytań zadanych
przez pacjentów
5941
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi