Ataki bólu głowy i nieregularne miesiączki

Od kilku lat mam ataki bólu głowy. Najczęściej się pojawiały tak jak teraz po prawej stronie, lecz czasem i po lewej. Ból jest tępy, rozdzierający, pulsujący. Często mam ochotę z bólu walić się głową o ścianę i mam napady agresji. Pojawiają się też nudności i niekiedy wymioty (rzadko). Badania krwi wyszły mi bardzo dobre, co moja pani doktor wykluczyła guza mózgu. Jednak, od urodzenia dziecka towarzyszą mi wahania nastroju, wahania miesiączki. Dodatkowo w szybkim tempie przytyłam i nie mogę zrzucić kg, choć przez pewien czas miałam spore zahamowanie z jedzeniem. Mało wychodzę na dwór, chyba że z dzieckiem gdy jest ładna pogoda na 2-4 h dziennie. Praktycznie w ogóle się nie ruszam. Zastanawiam się o co chodzi z bólem głowy, i czy mogę uregulować bez brania hormonów okres?

Sugerowałabym zacząć od konsultacji z internistą, który skieruje na szerszą diagnostykę i skieruje do specjalistów. Przewlekłe utrzymywanie się takich dolegliwości będzie wpływało na Pani stan psychiczny, ale trzeba zacząć od znalezienia źródła problemu zanim podejmiemy pracę z psychologiem.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Ginekolog w Krakowie Internista w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi