Antygen HLA - B27 - lepsza praca fizyczna czy biurowa?

Mam antygen HLA - B27, obecnie od pół roku odstawione leki. Do tej pory wykonywałem pracę fizyczną i było wszystko okej. Od około dwóch miesięcy pracuje za biurkiem, po 12 godzin dziennie (tryb pracy siedzący). Tydzień temu odezwały się stawy, silne zapalenie stawu skokowego. Czy moja praca jest tego przyczyną? Czy jest jakaś szansa na prace za biurkiem? Czy jednak lepiej powrócić do pracy aktywnej fizycznie?
Pańskie dolegliwości najpewniej nie mają żadnego związku z obecnością antygenu HLA-B27, ani pracą za biurkiem. W sprawie dolegliwości bólowych stawu skokowego proszę skontaktować się z ortopedą lub reumatologiem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi