Alergia, a szczepienie przeciw COVID-19.

Jestem uczulona na parafenylenodiaminę PPD. Jak wygląda sytuacja z zaszczepieniem mnie przeciw COVID-19, jeśli pracuję jako fryzjer przy farbach? Szczepić się czy nie szczepić? Wziąć wolne, żeby nie przebywać przy alergenie po szczepieniu?

Myślę, że szczepienie jest możliwe. Alergia na parafenylenodiaminę nie stanowi przeciwskazania do szczepienia. Jeśli wystąpił kiedykolwiek wstrząs anafilaktyczny warto rozważyć szczepienie w szpitalu węzłowym, szczepienie po założeniu dostępu dożylnego (tzw. wkłucie) do decyzji lekarza kwalifikującego. Jeśli chodzi o kwestię wolnego to jeśli tylko samopoczucie pozwoli to nie widzę konieczności brania dnia wolnego w pracy.
Proszę wybrać punkt szczepień z dostępem do lekarza anestezjologa i nie rezygnować ze szczepienia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi