1. Artykuły
 2. Jak otrzymać receptę na wakacjach?

Jak otrzymać receptę na wakacjach?

Choroba zazwyczaj dotyka nas w najmniej spodziewanym momencie i niestety może przytrafić się również w okresie wakacyjnym. Głównym wyzwaniem jeszcze kilka lat temu było to, jak poza domem uzyskać receptę. Na szczęście obecnie dzięki elektronicznym receptom można pozyskiwać je szybko i wygodnie, bez konieczności przedwczesnego rezygnowania z odpoczynku. Jak to zrobić?

Jak otrzymać receptę na wakacjach? Jak otrzymać receptę na wakacjach?
Spis treści
Recepty online z dużym zaufaniem Polaków Gdy choroba zaatakowała w wakacje Jak zdobyć e-Receptę na wakacjach? Czy na wakacjach można otrzymać e-Receptę na tabletki antykoncepcyjne? Wakacje a choroby przewlekłe Czy na wakacjach można skonsultować się z lekarzem?

Recepty online z dużym zaufaniem Polaków

 

Recepty online znacząco ułatwiły pacjentom pozyskiwanie i wykupowanie leków. Dzięki nim znacznie przyspieszył proces ich wystawiania, zmniejszyło się też ryzyko wydania pacjentowi niewłaściwego preparatu.

 

Pozytywny skutek wprowadzenia e-Recept to również skrócenie się kolejek do gabinetów lekarskich, zwłaszcza w przypadku pacjentów, którzy na stałe przyjmują różnego rodzaju preparaty. To także oczywista oszczędność czasu dla samych chorych, którzy nie muszą rezygnować z obowiązków zawodowych czy brać wolnego dnia w pracy, by uzyskać e-Receptę.

 

arrow Zmiany w e-Recepcie. Farmaceuta wyda ci leki na 120 dni
arrow Zmiany w wystawianiu recept. Czy dotyczą recept na tabletki „dzień po”? Ministerstwo odpowiada
arrow Jak długo ważna jest e-Recepta?
arrow e-Recepta: wszystko co musisz wiedzieć
arrow Dreszcze. Czego mogą być objawem?
arrow Alergiczny nieżyt nosa. Kiedy życie przestaje być komfortowe

Gdy choroba zaatakowała w wakacje

 

Pomimo pandemii COVID-19, wiele osób nie zrezygnuje z wypadów wakacyjnych i zdecyduje się na urlop poza domem. Szacuje się jednak, że liczba urlopowiczów będzie mniejsza niż w analogicznym okresie rok temu.

 

Niestety część z tych osób doświadczy w czasie wakacji choroby, a powodów będzie wiele, od zmiany diety, przez duży wysiłek, aż po nawrót dolegliwości przewlekłych schorzeń. W takiej sytuacji konieczna może być konsultacja lekarska oraz wykupienie e-Recepty, którą na wakacjach można pozyskać w zaledwie kilka minut.

 

Jak zdobyć e-Receptę na wakacjach?

 

Jeśli na wakacjach doskwierają ci nieprzyjemne dolegliwości chorobowe, masz możliwość skorzystania z wygodnej konsultacji lekarskiej online. Wszystko dzięki rozwojowi telemedycyny i platformom takim jak haloDoctor.pl, która umożliwia kontakt z medykiem od poniedziałku do niedzieli, również w święta. Jak umówić się na taką konsultację i uzyskać e-Receptę?

 

Wystarczy:

 • wejść na haloDoctor.pl,
 • znaleźć lekarza (możesz szukać wybierając albo konkretną specjalizację, albo nazwę schorzenia),
 • wybrać odpowiednią dla siebie godzinę e-Wizyty,
 • wypełnić formularz rejestracyjny,
 • bezpiecznie i wygodnie opłacić konsultację online,
 • stawić się na e-Wizytę o umówionej porze.

 

W czasie takiej konsultacji można poprosić lekarza również o wypisanie e-Recepty. Kod do niej zostanie następnie przesłany na podany przy rejestracji numer telefonu lub w formie pliku PDF dotrze na adres e‑mail. Następnie kod e-Recepty - wraz z numerem PESEL - podaje się w dowolnie wybranej przez siebie aptece.

 

Czy na wakacjach można otrzymać e-Receptę na tabletki antykoncepcyjne?

 

Często zdarza się, że podczas przedwakacyjnego zamieszania kobieta zapomni o zabraniu ze sobą tabletek antykoncepcyjnych. Na szczęście dzięki konsultacjom lekarskim online również na nie może przedłużyć e‑Receptę.

 

Co ważne, powinna mieć jednak potwierdzenie, że rzeczywiście stosuje dany preparat, by lekarz był pewien, że jego przyjmowanie zostało wcześniej skonsultowane ze specjalistą. Właśnie dlatego przydatne może być zdjęcie wcześniejszej e-Recepty na tabletki antykoncepcyjne lub zlecenia wydanego przez lekarza ginekologa. To właśnie na tej podstawie medyk wypisze kolejną dawkę.

 

Dzięki telemedycynie kobiety mają też możliwość uzyskania e-Recepty na antykoncepcję awaryjną. Cały proces zajmie w tym przypadku nie więcej niż 5 do 10 minut, co ma ogromne znaczenie, aby preparat został przyjęty jak najszybciej i gwarantował wysoką skuteczność.

 

Wakacje a choroby przewlekłe

 

W okresie wakacyjnym nie można rezygnować z przyjmowania tabletek na choroby przewlekłe. Niestety również zdarza się, że urlopowicz zapomni zabrać ich ze sobą w podróż.

 

W takiej sytuacji z pomocą także przychodzi telemedycyna oraz możliwość wypisania elektronicznej recepty. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku tabletek antykoncepcyjnych, należy umówić e-Wizytę o odpowiedniej dla siebie porze i wyjaśnić lekarzowi zaistniałą sytuację.

 

Co istotne, warto w tym przypadku wybrać lekarza konkretnej specjalizacji. Jeśli wiec pacjent choruje np. na dolegliwości sercowe, powinien umówić konsultację z kardiologiem, jeśli na dolegliwości gastryczne – z gastrologiem, a jeśli na depresję – z psychiatrą.

 

E-konsultacje na haloDoctor.pl dają taką możliwość, gdyż są na niej zarejestrowani lekarze ponad 40 specjalizacji medycznych.

 

Czy na wakacjach można skonsultować się z lekarzem?

 

Pacjent na wakacjach może nie tylko chcieć uzyskać e-Receptę, ale też skorzystać z szybkiej konsultacji medycznej, w razie problemów zdrowotnych.

 

W okresie urlopowym bardzo często atakują bowiem:

 • choroby układu pokarmowego w tym zatrucia pokarmowe,
 • alergie,
 • infekcje dróg intymnych w przypadku kobiet,
 • grypa oraz przeziębienia.

 

Na szczęście w takich sytuacjach również nie trzeba wracać do domu, by uzyskać pomoc medyczną. Wystarczy zapisać się na e-Konsultację, w trakcie której można omówić z lekarzem swoje dolegliwości i podjąć zalecane przez niego działania. Co ważne, w ten sposób można konsultować problemy nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Na haloDoctor.pl swoją pomoc oferują bowiem również pediatrzy czy neonatolodzy specjalizujący się w chorobach wieku dziecięcego.

 

Osoby martwiące się o zdrowie swoje i najbliższych na wakacjach nie muszą już nadmiernie się stresować. Również poza domem mogą bowiem szybko i wygodnie skorzystać z konsultacji lekarskiej, a także poprosić specjalistę o wypisanie e-Recepty.

 


 

Możliwość otrzymania e-Recepty w kilka minut! Skorzystaj z konsultacji online z e-Receptą.

Szybka konsultacja:
Tabletka "dzień po" e-Recepta L4 Online

Wypełnij formularz recepty online i przejdź do konsultacji lekarskiej.

Recepta online. e-Wizyta w 5 minut / 59zł

pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
Lekarz po zapoznaniu się z danymi każdorazowo decyduje o zasadności wystawienia recepty.
Najnowsze pytania pacjentów
Czy objawy grypy mogą powodować pogorszenie ostrości widzenia?
Mam taki problem, że od kilku dni przechodzę ciężką grypę.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
stacjonarnie wizyta u lekarza rodzinnego
Ewgenij Mozgunow
lekarz rodzinny, anestezjolog, lekarz w trakcie specjalizacji, lekarz medycyny pracy
Umów wizytę
Witam, zapraszamy na poradę. Życzę dużo zdrowia, pozdrawiam serdecznie dr n med Ewgenij Mozgunow
Czy są jakieś leki, które pomogą, a niekoniecznie jest to antybiotyk?
Od kilku dni mam katar oraz flegmę w gardle. Rano koloru biało/lekko żółta, a w ciągu dnia bezbarwna/białą. 
Ewgenij Mozgunow
lekarz rodzinny, anestezjolog, lekarz w trakcie specjalizacji, lekarz medycyny pracy
Umów wizytę
Witam, zalecane jesy wykonanie szybkich aptecznych testów antygenowych - COMBO (w kierunku RSV, grypa, COVID-19), streptotest (w kierunku paciorkowce). Zapraszamy na poradę. Życzę dużo zdrowia, pozdrawiam serdecznie dr n med Ewgenij Mozgunow
Karolina Raczyńska
lekarz
Umów wizytę
Z całą pewnością są i są dostępne bez recepty, należałoby jednak wiedzieć trochę więcej o ewentualnych innych objawach lub ich braku oraz o chorobach przewlekłych aby polecić coś konkretnego.
Lek przeciwpasożytniczy, a alkohol.
Czy po wzięciu leku przeciwpasożytniczemu - 3 tabletki jednorazowo dzisiaj o 9 rano, mogę napić się alkoholu na drugi dzień wieczorem około 19? Albo po kilku dniach? Oczywiście nie w maksymalnych ilościach.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie.
Czy w takim razie jest brak grzybicy, czy jest ona niezauważalna do wykrycia?
Odczuwałam objawy grzybicy, przyjęłam leki przepisane i mam wrażenie, że jest to niedoleczone. W badaniu bakteriologicznym nic nie stwierdzono, w mykologicznym brak wzrostu. 
Ewgenij Mozgunow
lekarz rodzinny, anestezjolog, lekarz w trakcie specjalizacji, lekarz medycyny pracy
Umów wizytę
Witam, Zalecana jest porada ginekologiczna. Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam serdecznie dr n med Ewgenij Mozgunow
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Konsultacja z lekarzem prowadzącym.
Co powinna zrobić w tej sytuacji? Co może być tego przyczyną?
Moja małżonka strasznie męczy się z brakiem kichania. Bardzo często ma tak, że zbiera się jej na kichnięcie, ale ostatecznie do tego nie dochodzi. Zdarzają się wręcz miesiące bez ani jednego kichnięcia.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Małżonka powinna udać się do lekarza na wizytę stacjonarną.
Ćwiczenie mózgu - jak robić to najskuteczniej.
Czy rozwiązywanie wykreślanek, zabawę w Familiadę i Koło fortuny, kolorowanie po numerach oraz grę warcaby, można zaliczyć do ćwiczenia mózgu i treningu funkcji poznawczych?
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Konsultacja z lekarzem prowadzącym.
Co to może być? Czy może być to początek anginy?
Po obudzeniu czułam duży ból lewego migdałka przy przełykaniu. Poszłam zobaczyć, jak wyglądają migdałki, czy są powiększone itd. Nie zauważyłam nic takiego tylko biały nalot na migdale podobny do tego przy anginie. Ale czuje się bardzo dobrze, a przy anginie nie mogłam nigdy nawet palca...
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
należy się zglosić do lekarza rodzinnego na badanie oraz konsultację.
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana wizyta stacjonarna i konsultacja lekarska.
Czy mogę dostać takie zaświadczenie o chorobie za pośrednictwem haloDoctor?
Pracuję na B2B i nie jestem płatnikiem składki chorobowej, w związku z czym nie potrzebuję e-ZLA, ale mój klient wymaga przedstawienia zaświadczenia lekarskiego w celu uzasadnienia przerwy w świadczeniu usługi. Klient nie zaakceptuje e-ZLA.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Tak można uzyskać zaświadczenie o niezdolności do pracy.
Ewgenij Mozgunow
lekarz rodzinny, anestezjolog
Umów wizytę
Witam, pewnie zapraszam na poradę, będę w stanie wystawić zwolnienie lekarskie. Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam serdecznie dr n med Ewgenij Mozgunow
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Można uzyskać zaświadczenie lekarskie na platformie HaloDoctor.
Czy w taki sposób można bezpiecznie wyleczyć infekcję?
Czy można w celu wyleczenia infekcji ból gardła i lekki katar przyjmować ekstrakt z pelargonii afrykańskiej tydzień przed badaniem alergologicznym na alergię? Muszę być zdrowa do tego czasu, ale czy to nie zafałszuje wyników z krwi i testów skórnych. 
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja lekarska celem przepisania odpowiednich leków.
Czy może mi ktoś doradzić, na jakie badania powinienem się skierować, by sprawdzić, w jakim stanie jest mój organizm?
Jestem osobą uzależnioną od opiatów, używająca prawie codziennie od około 2 lat. Zdaje sobie sprawę, że powinienem się też wybrać na terapię, to też mam w planach, ale na początku chciałbym mieć informacje na temat mojego stanu zdrowia.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazane badania podstawowe: laboratoryjne, usg jamy brzusznej, konsultacja neurologiczna oraz psychiatryczna.
Czy bez obaw kontynuować leczenie, które wg zaleceń lekarza powinno trwać 4 tygodnie?
Od 7 listopada zacząłem stosować lek w postaci aerozolu na przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa. Lek przyjmuję co 12 godzin. Przedtem przemywam nos roztworem soli izotonicznej. Zauważyłem dziś podczas czyszczenia nosa niewielkie ilości krwi na chusteczce. Zaniepokoiło mnie to. Czy powinienem...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Konsultacja z prowadzącym lekarzem.
Co może wywoływać takie objawy uszne?
Od ponad miesiąc co jakiś czas odczuwam pulsowanie, jakby bicie serca w prawym uchu. Zdarzają się też szumy i jakby ucho było delikatnie przytkane. Od czasu do czasu mam wrażenie jakby lekkiego ciepła w środku ucha. Nic nie boli ani nie wycieka z ucha. Leczę się na niedoczynności tarczycy i...
Ewgenij Mozgunow
lekarz rodzinny, anestezjolog, lekarz w trakcie specjalizacji, lekarz medycyny pracy
Umów wizytę
Witam, uważam że jest zalecana porada specjalistyczna Laryngologa, jeżeli nic to nie wniesie, to będzie wymagana porada Neurologiczna. Zyczę dużo zdrowia, pozdrawiam serdecznie dr n med Ewgenij Mozgunow
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Stacjonarna wizyta laryngologiczna.
Czy lekarze wystawiają zwolnienia na ZUS-ZLA aby b
Czy lekarze wystawiają zwolnienia na ZUS-ZLA może zrobić tak, aby było ono refundowane w Niemczech?
Ewgenij Mozgunow
lekarz rodzinny, anestezjolog, lekarz w trakcie specjalizacji, lekarz medycyny pracy
Umów wizytę
Witam, jeżeli Pacjent, pracujący w Niemczech w trakcie pobytu w Polsce z powodu choroby miał orzeczoną niezdolność do pracy (wystawienie ZUS ZLA), ww orzeczenie lekarskie (ZUS ZLA) powinno być respektowane przez Pracodawcę w kraju wspólnotowym (Niemcy). Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam serdecznie dr n med Ewgenij Mozgunow
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Na druku zwolnienia lekarz zaznacza, że pacjent jest ubezpieczony "w innym państwie".
Co warto pić na chory pęcherz moczowy?
Co pić, żeby często nie oddawać tak często moczu. 
Ewgenij Mozgunow
lekarz rodzinny, anestezjolog, lekarz w trakcie specjalizacji, lekarz medycyny pracy
Umów wizytę
Witam, niestety nie przybliżyła Pani szerzej objawów i historii choroby. Częstość oddawania moczu jest badzo indywidualna i może różnić się od 6 do 10-15 raz na dobę. Przeważnie zależy od ilości spożytego płynu, stanu zdrowia, może różnić się w zależności od płci, bycia osobą ciężarną itp. Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam serdecznie dr n med Ewgenij Mozgunow
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Chory pęcherz moczowy wymaga leczenia. Częste oddawanie moczu w tym przypadku towarzyszy zaburzeniom w układzie moczowym.Wskazane wykonanie badania ogólnego moczu i posiewu moczu.
Czy takie przeskakiwanie powinno być powodem do niepokoju?
Czasami przeskakuje mi coś w okolicy karku i głowy i czuje, jakby rozlało mi się takie dziwne ciepło w głowie — czy to normalne?
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
należy się skonsultować z lekarzem
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana wizyta u neurologa i wykonanie badań diagnostycznych,
Pokaż więcej pytań więcej
CHCESZ ZADAĆ PYTANIE?
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację

Serwis HaloDoctor ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem. Jeśli jesteś chory, potrzebujesz konsultacji lekarskiej, e‑Recepty lub zwolnienia lekarskiego umów wizytę teraz. Nasi lekarze są do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę!

Recepta online dostępna na konsultacji online

Baza wiedzy o e‑Recepcie

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Recepta online arrow
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie