Jak otrzymać receptę na wakacjach?

Choroba zazwyczaj dotyka nas w najmniej spodziewanym momencie i niestety może przytrafić się również w okresie wakacyjnym. Głównym wyzwaniem jeszcze kilka lat temu było to, jak poza domem uzyskać receptę. Na szczęście obecnie dzięki elektronicznym receptom można pozyskiwać je szybko i wygodnie, bez konieczności przedwczesnego rezygnowania z odpoczynku. Jak to zrobić?

 

  08 lipca 2020

Jak otrzymać receptę na wakacjach?
Spis treści
E-Recepty z dużym zaufaniem Polaków Gdy choroba zaatakowała w wakacje Jak zdobyć e-Receptę na wakacjach? Czy na wakacjach można otrzymać e-Receptę na tabletki antykoncepcyjne? Wakacje a choroby przewlekłe Czy na wakacjach można skonsultować się z lekarzem?

E-Recepty z dużym zaufaniem Polaków

 

E-Recepty znacząco ułatwiły pacjentom pozyskiwanie i wykupowanie leków. Dzięki nim znacznie przyspieszył proces ich wystawiania, zmniejszyło się też ryzyko wydania pacjentowi niewłaściwego preparatu.

 

Pozytywny skutek wprowadzenia e-Recept to również skrócenie się kolejek do gabinetów lekarskich, zwłaszcza w przypadku pacjentów, którzy na stałe przyjmują różnego rodzaju preparaty. To także oczywista oszczędność czasu dla samych chorych, którzy nie muszą rezygnować z obowiązków zawodowych czy brać wolnego dnia w pracy, by uzyskać e-Receptę.

 

Gdy choroba zaatakowała w wakacje

 

Pomimo pandemii COVID-19, wiele osób nie zrezygnuje z wypadów wakacyjnych i zdecyduje się na urlop poza domem. Szacuje się jednak, że liczba urlopowiczów będzie mniejsza niż w analogicznym okresie rok temu.

 

Niestety część z tych osób doświadczy w czasie wakacji choroby, a powodów będzie wiele, od zmiany diety, przez duży wysiłek, aż po nawrót dolegliwości przewlekłych schorzeń. W takiej sytuacji konieczna może być konsultacja lekarska oraz wykupienie e-Recepty, którą na wakacjach można pozyskać w zaledwie kilka minut.

 

Jak zdobyć e-Receptę na wakacjach?

 

Jeśli na wakacjach doskwierają ci nieprzyjemne dolegliwości chorobowe, masz możliwość skorzystania z wygodnej konsultacji lekarskiej online. Wszystko dzięki rozwojowi telemedycyny i platformom takim jak haloDoctor.pl, która umożliwia kontakt z medykiem od poniedziałku do niedzieli, również w święta. Jak umówić się na taką konsultację i uzyskać e-Receptę?

 

Wystarczy:

  • wejść na haloDoctor.pl,
  • znaleźć lekarza (możesz szukać wybierając albo konkretną specjalizację, albo nazwę schorzenia),
  • wybrać odpowiednią dla siebie godzinę e-Wizyty,
  • wypełnić formularz rejestracyjny,
  • bezpiecznie i wygodnie opłacić konsultację online,
  • stawić się na e-Wizytę o umówionej porze.

 

W czasie takiej konsultacji można poprosić lekarza również o wypisanie e-Recepty. Kod do niej zostanie następnie przesłany na podany przy rejestracji numer telefonu lub w formie pliku PDF dotrze na adres e-mail. Następnie kod e-Recepty - wraz z numerem PESEL - podaje się w dowolnie wybranej przez siebie aptece.

 

Czy na wakacjach można otrzymać e-Receptę na tabletki antykoncepcyjne?

 

Często zdarza się, że podczas przedwakacyjnego zamieszania kobieta zapomni o zabraniu ze sobą tabletek antykoncepcyjnych. Na szczęście dzięki konsultacjom lekarskim online również na nie może przedłużyć e-Receptę.

 

Co ważne, powinna mieć jednak potwierdzenie, że rzeczywiście stosuje dany preparat, by lekarz był pewien, że jego przyjmowanie zostało wcześniej skonsultowane ze specjalistą. Właśnie dlatego przydatne może być zdjęcie wcześniejszej e-Recepty na tabletki antykoncepcyjne lub zlecenia wydanego przez lekarza ginekologa. To właśnie na tej podstawie medyk wypisze kolejną dawkę.

 

Dzięki telemedycynie kobiety mają też możliwość uzyskania e-Recepty na antykoncepcję awaryjną. Cały proces zajmie w tym przypadku nie więcej niż 5 do 10 minut, co ma ogromne znaczenie, aby preparat został przyjęty jak najszybciej i gwarantował wysoką skuteczność.

 

Wakacje a choroby przewlekłe

 

W okresie wakacyjnym nie można rezygnować z przyjmowania tabletek na choroby przewlekłe. Niestety również zdarza się, że urlopowicz zapomni zabrać ich ze sobą w podróż.

 

W takiej sytuacji z pomocą także przychodzi telemedycyna oraz możliwość wypisania elektronicznej recepty. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku tabletek antykoncepcyjnych, należy umówić e-Wizytę o odpowiedniej dla siebie porze i wyjaśnić lekarzowi zaistniałą sytuację.

 

Co istotne, warto w tym przypadku wybrać lekarza konkretnej specjalizacji. Jeśli wiec pacjent choruje np. na dolegliwości sercowe, powinien umówić konsultację z kardiologiem, jeśli na dolegliwości gastryczne – z gastrologiem, a jeśli na depresję – z psychiatrą.

 

E-konsultacje na haloDoctor.pl dają taką możliwość, gdyż są na niej zarejestrowani lekarze ponad 40 specjalizacji medycznych.

 

Czy na wakacjach można skonsultować się z lekarzem?

 

Pacjent na wakacjach może nie tylko chcieć uzyskać e-Receptę, ale też skorzystać z szybkiej konsultacji medycznej, w razie problemów zdrowotnych.

 

W okresie urlopowym bardzo często atakują bowiem:

  • choroby układu pokarmowego w tym zatrucia pokarmowe,
  • alergie,
  • infekcje dróg intymnych w przypadku kobiet,
  • grypa oraz przeziębienia.

 

Na szczęście w takich sytuacjach również nie trzeba wracać do domu, by uzyskać pomoc medyczną. Wystarczy zapisać się na e-Konsultację, w trakcie której można omówić z lekarzem swoje dolegliwości i podjąć zalecane przez niego działania. Co ważne, w ten sposób można konsultować problemy nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Na haloDoctor.pl swoją pomoc oferują bowiem również pediatrzy czy neonatolodzy specjalizujący się w chorobach wieku dziecięcego.

 

Osoby martwiące się o zdrowie swoje i najbliższych na wakacjach nie muszą już nadmiernie się stresować. Również poza domem mogą bowiem szybko i wygodnie skorzystać z konsultacji lekarskiej, a także poprosić specjalistę o wypisanie e-Recepty.

 


 

Otrzymaj e-receptę w kilka minut! Skorzystaj z konsultacji online z e-receptą.

Wypełnij formularz recepty i przejdź do konsultacji lekarskiej.
Umów w 5 minut / 79zł
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
Wybierz samodzielnie lekarza Wybierz samodzielnie lekarza
Lekarz po zapoznaniu się z danymi każdorazowo decyduje o zasadności wystawienia recepty.
Podróż
Choroby Choroby
Lekarz online czeka na Ciebie
Polecani lekarze
Sylwia Dżaman
lekarz
4.99 / 229 opinii
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
4.99 / 10280 opinii
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
5.00 / 77 opinii
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
5.00 / 7 opinii