1. Artykuły
 2. Jak otrzymać receptę na wakacjach?

Jak otrzymać receptę na wakacjach?

Choroba zazwyczaj dotyka nas w najmniej spodziewanym momencie i niestety może przytrafić się również w okresie wakacyjnym. Głównym wyzwaniem jeszcze kilka lat temu było to, jak poza domem uzyskać receptę. Na szczęście obecnie dzięki elektronicznym receptom można pozyskiwać je szybko i wygodnie, bez konieczności przedwczesnego rezygnowania z odpoczynku. Jak to zrobić?

Jak otrzymać receptę na wakacjach?
Spis treści
e-Recepty z dużym zaufaniem Polaków Gdy choroba zaatakowała w wakacje Jak zdobyć e-Receptę na wakacjach? Czy na wakacjach można otrzymać e-Receptę na tabletki antykoncepcyjne? Wakacje a choroby przewlekłe Czy na wakacjach można skonsultować się z lekarzem?

e-Recepty z dużym zaufaniem Polaków

 

e-Recepty znacząco ułatwiły pacjentom pozyskiwanie i wykupowanie leków. Dzięki nim znacznie przyspieszył proces ich wystawiania, zmniejszyło się też ryzyko wydania pacjentowi niewłaściwego preparatu.

 

Pozytywny skutek wprowadzenia e-Recept to również skrócenie się kolejek do gabinetów lekarskich, zwłaszcza w przypadku pacjentów, którzy na stałe przyjmują różnego rodzaju preparaty. To także oczywista oszczędność czasu dla samych chorych, którzy nie muszą rezygnować z obowiązków zawodowych czy brać wolnego dnia w pracy, by uzyskać e-Receptę.

 

arrow Jak długo ważna jest e-Recepta?
arrow e-Recepta: wszystko co musisz wiedzieć
arrow Jak działa ultradźwiękowy nawilżacz powietrza? Podpowiadamy!
arrow Polacy chcą L4 na żądanie. Jest jedno „ale”…
arrow L4 na żądanie. Co na to pracodawcy?
arrow HaloDoctor patronem kongresu poświęconego medycynie sportowej

Gdy choroba zaatakowała w wakacje

 

Pomimo pandemii COVID-19, wiele osób nie zrezygnuje z wypadów wakacyjnych i zdecyduje się na urlop poza domem. Szacuje się jednak, że liczba urlopowiczów będzie mniejsza niż w analogicznym okresie rok temu.

 

Niestety część z tych osób doświadczy w czasie wakacji choroby, a powodów będzie wiele, od zmiany diety, przez duży wysiłek, aż po nawrót dolegliwości przewlekłych schorzeń. W takiej sytuacji konieczna może być konsultacja lekarska oraz wykupienie e-Recepty, którą na wakacjach można pozyskać w zaledwie kilka minut.

 

Jak zdobyć e-Receptę na wakacjach?

 

Jeśli na wakacjach doskwierają ci nieprzyjemne dolegliwości chorobowe, masz możliwość skorzystania z wygodnej konsultacji lekarskiej online. Wszystko dzięki rozwojowi telemedycyny i platformom takim jak haloDoctor.pl, która umożliwia kontakt z medykiem od poniedziałku do niedzieli, również w święta. Jak umówić się na taką konsultację i uzyskać e-Receptę?

 

Wystarczy:

 • wejść na haloDoctor.pl,
 • znaleźć lekarza (możesz szukać wybierając albo konkretną specjalizację, albo nazwę schorzenia),
 • wybrać odpowiednią dla siebie godzinę e-Wizyty,
 • wypełnić formularz rejestracyjny,
 • bezpiecznie i wygodnie opłacić konsultację online,
 • stawić się na e-Wizytę o umówionej porze.

 

W czasie takiej konsultacji można poprosić lekarza również o wypisanie e-Recepty. Kod do niej zostanie następnie przesłany na podany przy rejestracji numer telefonu lub w formie pliku PDF dotrze na adres e‑mail. Następnie kod e-Recepty - wraz z numerem PESEL - podaje się w dowolnie wybranej przez siebie aptece.

 

Czy na wakacjach można otrzymać e-Receptę na tabletki antykoncepcyjne?

 

Często zdarza się, że podczas przedwakacyjnego zamieszania kobieta zapomni o zabraniu ze sobą tabletek antykoncepcyjnych. Na szczęście dzięki konsultacjom lekarskim online również na nie może przedłużyć e‑Receptę.

 

Co ważne, powinna mieć jednak potwierdzenie, że rzeczywiście stosuje dany preparat, by lekarz był pewien, że jego przyjmowanie zostało wcześniej skonsultowane ze specjalistą. Właśnie dlatego przydatne może być zdjęcie wcześniejszej e-Recepty na tabletki antykoncepcyjne lub zlecenia wydanego przez lekarza ginekologa. To właśnie na tej podstawie medyk wypisze kolejną dawkę.

 

Dzięki telemedycynie kobiety mają też możliwość uzyskania e-Recepty na antykoncepcję awaryjną. Cały proces zajmie w tym przypadku nie więcej niż 5 do 10 minut, co ma ogromne znaczenie, aby preparat został przyjęty jak najszybciej i gwarantował wysoką skuteczność.

 

Wakacje a choroby przewlekłe

 

W okresie wakacyjnym nie można rezygnować z przyjmowania tabletek na choroby przewlekłe. Niestety również zdarza się, że urlopowicz zapomni zabrać ich ze sobą w podróż.

 

W takiej sytuacji z pomocą także przychodzi telemedycyna oraz możliwość wypisania elektronicznej recepty. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku tabletek antykoncepcyjnych, należy umówić e-Wizytę o odpowiedniej dla siebie porze i wyjaśnić lekarzowi zaistniałą sytuację.

 

Co istotne, warto w tym przypadku wybrać lekarza konkretnej specjalizacji. Jeśli wiec pacjent choruje np. na dolegliwości sercowe, powinien umówić konsultację z kardiologiem, jeśli na dolegliwości gastryczne – z gastrologiem, a jeśli na depresję – z psychiatrą.

 

E-konsultacje na haloDoctor.pl dają taką możliwość, gdyż są na niej zarejestrowani lekarze ponad 40 specjalizacji medycznych.

 

Czy na wakacjach można skonsultować się z lekarzem?

 

Pacjent na wakacjach może nie tylko chcieć uzyskać e-Receptę, ale też skorzystać z szybkiej konsultacji medycznej, w razie problemów zdrowotnych.

 

W okresie urlopowym bardzo często atakują bowiem:

 • choroby układu pokarmowego w tym zatrucia pokarmowe,
 • alergie,
 • infekcje dróg intymnych w przypadku kobiet,
 • grypa oraz przeziębienia.

 

Na szczęście w takich sytuacjach również nie trzeba wracać do domu, by uzyskać pomoc medyczną. Wystarczy zapisać się na e-Konsultację, w trakcie której można omówić z lekarzem swoje dolegliwości i podjąć zalecane przez niego działania. Co ważne, w ten sposób można konsultować problemy nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Na haloDoctor.pl swoją pomoc oferują bowiem również pediatrzy czy neonatolodzy specjalizujący się w chorobach wieku dziecięcego.

 

Osoby martwiące się o zdrowie swoje i najbliższych na wakacjach nie muszą już nadmiernie się stresować. Również poza domem mogą bowiem szybko i wygodnie skorzystać z konsultacji lekarskiej, a także poprosić specjalistę o wypisanie e-Recepty.

 


 

Możliwość otrzymania e-Recepty w kilka minut! Skorzystaj z konsultacji online z e-Receptą.

Szybka konsultacja:
Tabletka "dzień po" e‑Recepta L4 Online
Wypełnij formularz recepty i przejdź do konsultacji lekarskiej.

e Recepta. e-Wizyta w 5 minut / 59zł

pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
Lekarz po zapoznaniu się z danymi każdorazowo decyduje o zasadności wystawienia recepty.
Najnowsze pytania pacjentów
Brak ruchu, a podwyższony cholesterol.
Czy cholesterol może być podwyższony od kompletnego braku ruchu (siedzenie przez prawie cały...
22.03.2023
Czynnikiem decydującym jest nieprawidłowa dieta.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Czynnikiem decydującym jest nieprawidłowa dieta.
Niepełna stulejka u nastolatka - jak można mu pomóc?
Mój 15 letni syn skarży się na niepełną stulejkę. Wstydzi się iść do lekarza pierwszego...
20.03.2023
Proszę zgłosić się z synem do urologa. Opisywane dolegliwości wymagają diagnostyki i leczenia gdyż grożą poważnymi powikłaniami.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Proszę zgłosić się z synem do urologa. Opisywane dolegliwości wymagają diagnostyki i leczenia gdyż grożą poważnymi powikłaniami.
Siniejący kciuk - jaki lekarz pomoże zdiagnozować problem?
Od kilku miesięcy prawy kciuk robi mi się jakby siny, potem czerwony. Byłam u lekarza rodzinnego,...
20.03.2023
Wskazana wizyta u specjalisty w Poradni Chirurgii Naczyń, wykonanie usg naczyń kończyny górnej prawej oraz badania laboratoryjne: morfologia, CRP, D-Dimery.
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana wizyta u specjalisty w Poradni Chirurgii Naczyń, wykonanie usg naczyń kończyny górnej prawej oraz badania laboratoryjne: morfologia, CRP, D-Dimery.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja u chirurga naczyniowego.
Szczepionka na grypę - czy zadziała też na inne odmiany wirusa?
Jeśli zaszczepię się na grypę, ale szczepionka będzie opracowana na inną odmianę wirusa niż ten...
19.03.2023
Będzie działała, jej skuteczność będzie nieco mniejsza.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Będzie działała, jej skuteczność będzie nieco mniejsza.
Trudność z ustaleniem czy objawy chorób ustępują - jak sobie z tym poradzić?
Mam trudność z ustaleniem czy jakieś objawy moich chorób nadal występują czy nie, np....
18.03.2023
Zalecana konsultacja z psychiatrą prowadzącym.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja z psychiatrą prowadzącym.
Zobacz więcej
CHCESZ ZADAĆ PYTANIE?
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację

Serwis HaloDoctor ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem. Jeśli jesteś chory, potrzebujesz konsultacji lekarskiej, e‑Recepty lub zwolnienia lekarskiego umów wizytę teraz. Nasi lekarze są do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę!

Lekarz online czeka na Ciebie
Polecani lekarze
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
5.00 / 14477 opinii
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
5.00 / 120 opinii
Klaudia Ułamek
dietetyk, psychodietetyk
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
4.96 / 90 opinii

Baza wiedzy o e‑Recepcie

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
e-Recepta online arrow
eRecepta