Instytut Dobrego Życia SensumCare

psycholog, psycholog dziecięcy, psychoonkolog, terapeuta
Umów wizytę
O nas

Jestem psychologiem rozwojowym, psychoonkologiem klinicznym paliatywnym, doulą schyłku życia, wykładowcą akademickim.

Ukończyłam studia psychologiczne o specjalności kliniczno-sądowej, studia podyplomowe w zakresie psychoonkologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a także cykl szkoleń (ponad 250 godzin) z zakresu opieki skoncentrowanej na pacjencie i psychologii paliatywnej organizowanych przez PEPA National Team i Australian Government Department of Health oraz psychotraumatologii wieku rozwojowego organizowanych przez National Child Traumatic Stress Network (organizacji akredytowanej przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, APA).

Swoją praktykę kliniczną w nurcie poznawczo-behawioralnym oraz akceptacji i zaangażowania prowadzę przede wszystkim w Instytucie Dobrego Życia SensumCare oraz hospicjum stacjonarnym i domowym dla dorosłych w Kielcach. Dodatkowo, od ponad 5 lat jestem wykładowcą Uniwersytetu SWPS w Katowicach, gdzie prowadzę zajęcia z szerokiego spektrum zaburzeń posttraumatycznych dzieci i dorosłych (w tym pourazowych zaburzeń rozwojowych) oraz psychologii paliatywnej.

Badawczo zajmuję się aspektami opieki paliatywnej skoncentrowanej na pacjencie i jego rodzinie oraz spektrum objawowym pourazowych zaburzeń rozwojowych nastolatków, diagnozą i terapią traumy oraz powikłanej i traumatycznej żałoby. Jestem również współautorką dwóch artykułów naukowych poświęconych dziecięcej żałobie (dostępne tutaj: oraz ).

W swojej pracy wykorzystuję rozumienie stanów klinicznych i pracę terapeutyczną skoncentrowaną na pacjencie i jego rodzinie, w nurcie poznawczo-behawioralnym, poszerzoną o elementy mindfulness oraz terapii akceptacji i zaangażowania.

Zapraszam do skorzystania z następujących form wsparcia psychologicznego:

TuliCare, czyli wsparcie rozwoju dzieci do 5 roku życia

Mamo, Tato, czy wiesz jak ważne w życiu Twojego dziecka jest pokonywanie kolejnych kroków milowych poprzez zabawę i doświadczenie? Autorskie karty rozwoju TuliCare pomagają monitorować postępy Twojego malucha, dają Ci poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu na drodze budowania rodzicielskiej więzi.

Jak to działa? Wybierz usługę "Konsultacja dzieci i młodzieży". Po jej opłaceniu skontaktuję się z Tobą Mamo, Tato, i po krótkiej rozmowie prześlę na podany przez Ciebie adres mailowy kartę obserwacyjną kroków milowych adekwatną do wieku Twojego dziecka, do samodzielnego wypełnienia. Po jej uzupełnieniu i zwrotnym przesłaniu do mnie, opracuję zindywidualizowany raport z postępów rozwojowych Twojego malucha wraz ze wskazówkami jak ten rozwój dalej wspierać.

TotalCare, czyli psychologiczne wsparcie rodziny

Oferuję wsparcie dotyczące codziennych trudności w przeżywaniu lęku, depresji, zaburzeń związanych ze stresem lub pod postacią somatyczną, interwencję kryzysową, konsultacje psychologiczne, terapię dorosłych oraz młodzieży powyżej 16 r.ż., w tym również terapię traumy i traumatycznej żałoby.

DoulaCare, czyli wsparcie pacjenta w okresie od diagnozy choroby zagrażającej życiu aż do schyłku życia oraz jego rodziny

Bycie dorosłym bywa trudne. Zwłaszcza, gdy konfrontujemy się ze skończonością, naszą własną lub naszych bliskich. DoulaCare to empatyczne towarzyszenie w chorobie i odchodzeniu oraz pełna współczucia opieka, w tym w aspektach emocjonalnym oraz informacyjnym, co znacznie pomaga obniżyć poziom stresu, zapewnia komfort pacjentom oraz ich najbliższym. DoulaCare to również wsparcie w żałobie po stracie bliskiej osoby.

Uwaga! Wizyty domowe w zakresie psychoonkologii paliatywnej realizuję wyłącznie na terenie województwa świętokrzyskiego. Przed wyborem tej usługi proszę o kontakt telefoniczny celem ustalenia terminu oraz szczegółów spotkania.

Nasi specjaliści
Aneta Borucka-Iwańska
psycholog, psychoonkolog
umów wizytę

Usługi

DoulaCare_e-Konsultacja psychoonkologiczna (dorośli)
50 min · 150 zł
DoulaCare_e-Konsultacja psychoonkologiczna, paliatywna (dorośli)
50 min · 150 zł
Konsultacja psychologiczna online
50 min · 150 zł
Konsultacja psychologiczna online
TotalCare_e-Konsultacja psychologiczna (dorośli, kolejna wizyta)
50 min · 120 zł
TotalCare_e-Konsultacja psychologiczna (dorośli, pierwsza wizyta)
80 min · 150 zł
TotalCare_e-Konsultacja psychologiczna (młodzież, kolejna wizyta)
50 min · 120 zł
TotalCare_e-Konsultacja psychologiczna (młodzież, pierwsza wizyta)
80 min · 150 zł
TuliCare_e-Konsultacja psychologiczna (diagnoza rozwoju dziecka do lat 5, wizyta pojedyncza)
50 min · 100 zł

Opinie o placówce

brak opinii o placówce
Nasze placówki
Strona WWW placówki medycznej: Instytut Dobrego Życia SensumCare   Jędrzejów, Skroniów 141T Regulamin świadczenia usług