medTherapy | terapia manualna | masaż | odnowa biologiczna

Umów wizytę
Nasi specjaliści
Eliasz Gralak
Fizjoterapeuta
umów wizytę

Usługi

Akupunktura według dr Tana
50 min · 90 zł
Akupunktura to starożytna metoda terapii która zyskuje coraz większe uznanie w medycynie zachodniej. Skuteczność zabiegów jest w szczególności doceniana podczas leczenia ostrego i przewlekłego bólu.
Podczas zabiegu wykorzystuje się sterylne, jednorazowe i cienkie igiełki które są aplikowane w odpowiednie punkty ciała. Punkty te to najczęściej zagęszczenia zakończeń nerwowych.

Odpowiednia stymulacja zakończeń ma wpływ zarówno na centralny jaki i obwodowy układ nerwowy. Powoduje wydzielanie wewnętrznych substancji organizmu takich jak endorfiny oraz enkefaliny, które mają silne działanie przeciwbólowe. Jeżeli borykasz się z uporczywym bólem, który pomimo dotychczasowych metod terapii i stosowanych leków nieustannie powraca, mamy dla Ciebie sprawdzoną i bardzo skuteczną metodę uwalniania od bólu.
Chiropraktyka
30 min · 90 zł
Chiropraktyka to rodzaj terapii manualnej, która usprawnia narząd ruchu i oparta jest na dogłębnej i szczegółowej analizie jego mechaniki oraz zaburzeń w nim powstających. Chiropraktyka analizuje dokładnie proces powstawania choroby i dąży do eliminacji dolegliwości.

Łączy w sobie terapię tkanki kostnej oraz miękkiej, która buduje mięśnie, więzadła, ścięgna oraz powięzie.
Dzięki wyspecjalizowanym, delikatnym i bezbolesnym technikom manualnym terapeuta ręcznie usuwa zablokowania w narządzie ruchu, które są przyczyną bólu i ograniczenia ruchomości.

Terapia edukuje również jak żyć, aby zapobiec ponownemu powstawaniu zaburzeń, więc obejmuje ćwiczenia lecznicze, zmiany w diecie oraz w stylu życia, aby pacjent jak najszybciej powrócił do zdrowia i je utrzymał. Współpraca pacjenta jest niezbędna i on również musi być świadomy przyczyn swoich dolegliwości.
Zadaniem zabiegów chiropraktycznych jest znalezienie związku pomiędzy strukturami aparatu ruchu (miednicą, kręgosłupem i czaszką) a czynnością układu hormonalnego i nerwowego człowieka.
Kinezjotaping
20 min · 25 zł
Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne, kinezjotaping) to metoda terapeutyczna, która polega na oklejaniu wybranych części ciała specjalnymi elastycznymi plastrami.

Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami - właśnie ten efekt jest kluczowy dla działania
kinesiotapingu. Odpowiednie naklejenie plastra, poprzez redukcję napięcia na receptory skórne, ma również wpływ na odczuwanie bólu, który jest jednym ze wskazań do kinesiotapingu.

Plastry mają zastosowanie w:
- usuwaniu bólu;
- rozluźnianiu nadwyrężonych i zbyt napiętych mięśniach;
- zapobieganiu kontuzjom;
- przeciwdziałaniu skurczom.
Masaż bańką chińską - antycellulitowy
55 min · 80 zł
Masaż antycellulitowy uznawany jest za jedną z najlepszych metod walki z uporczywym cellulitem. Skutecznie zmniejsza widoczność tzw. pomarańczowej skórki i poprawia wygląd łydek, ud czy pośladków. Regularnie i systematycznie wykonywane masaże antycellulitowe, świetnie poprawiają ukrwienie skóry, sprawiają, że staje się jędrna i elastyczna.

Zabieg jest wykonany nowatorską metodą składającą się z 4 etapów masażu:

- dogłębne rozgrzanie tkanek;
- masaż bańką;
- masaż sportowy/izometryczny;
- faza wyciszająca, wcierka preparatu

Dzięki takiemu zabiegowi skuteczność oraz szybkość pozbycia się niechcianej pomarańczowej skórki jest o wiele wyższa.
Masaż gorącymi kamieniami
55 min · 130 zł
Masaż gorącymi kamieniami przywraca sprawność uszkodzonym narządom, a jednocześnie sprzyja wypoczynkowi i regeneracji. Tym samym zwiększa zdolność wysiłkową organizmu.
Jego działanie sprowadza się do łagodzenia wszelkiego rodzaju bólów mięśniowych i bólów związanych z napięciem nerwowym. Świetnie wspiera układ krążenia, poprawiając jego funkcjonowanie.

Masaż kamieniami to szerokie spektrum działania. Wykazuje dobroczynny wpływ na skórę, tkankę mięśniową, układ krążenia i limfatyczny, układ nerwowy.
Poddając się masażowi kamieniami, można liczyć na:
poprawę odżywienia skórnego,
zwiększenie elastyczności i jędrności skóry,
poprawę zdolności mięśni do wysiłku,
przyspieszenie regeneracji mięśni po aktywności fizycznej,
poprawę funkcjonowania układu krążenia,
zmniejszenie obrzęków,
złagodzenie skutków i objawów stresu,
pełen relaks i odprężenie.
Sam zabieg, w połączeniu z olejkami eterycznymi oraz przyjemną muzyką wpływa na zmniejszenie napięcia nerwowego.
Masaż Leczniczy
30 min · 60 zł
Masaż leczniczy stanowi metodę oddziaływania na napięcie oraz elastyczność skóry, tkanki podskórnej, a także mięśni poprzez bodźce rozciągające i uciskowe.

Metoda ta stosowana jest w celu:

regulacji stopnia napięcia mięśni,
zmniejszenia uczucia bólu,
zwiększenia przepływu krwi oraz limfy,
zmniejszenia widoczności blizn,
wpływanie na pracę narządów wewnętrznych,
oddziaływanie na wegetatywny układ nerwowy,
relaksu i odprężenia.

Masaż ten jest formą fizycznego oddziaływania na organizm ludzki za pomocą bodźców mechanicznych, głównie pod postacią ucisku na tkanki, którego celem jest wywołanie odczynu miejscowego i ogólnego.
Masaż Limfatyczny
30 min · 60 zł
Drenaż limfatyczny to masaż uciskowy, usprawniający krążenie limfy i płynów tkankowych w organizmie. Zalecany w leczeniu obrzęków limfatycznych i zastoju limfy. Poprawia metabolizm, pobudza układ limfatyczny, przyspiesza proces oczyszczania organizmu.

Drenaż limfatyczny (masaż limfatyczny) to zabieg mający na celu usprawnienie przepływu limfy w organizmie, a polegający na mechanicznym przepchnięciu zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych.

Drenaż przeprowadza się w przypadku pojawienia się obrzęków i zastoin limfatycznych – umożliwia napływ bogatej w tlen krwi tętniczej, co poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego i usuwanie toksyn z organizmu.
Masaz olejami
30 min · 60 zł
Masaż ten jest szczególnie polecany osobom żyjącym w ciągłym stresie. wykonywany spokojnymi i rytmicznymi ruchami niweluje stres, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy – likwiduje napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością oraz z ogólnym wycieńczeniem organizmu. Jest to świetny sposób na zrelaksowanie się i rozluźnienie oraz przygotowanie do wszystkich zadań, jakie stawia przed nami życie. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny dlatego też z masażu może skorzystać każdy, bez względu na wiek czy płeć. Do tego rodzaju masażu wykorzystywane są olejki aromatyczne oraz odprężająca muzyka. Kontakt olejków z zakończeniami nerwowymi w skórze powoduje natychmiastową reakcję systemu nerwowego i najbardziej pożądany efekt relaksu i odprężenia. Masaż oczyszcza organizm, przywraca naturalną harmonię ciała, zapewnia głęboki relaks, likwiduje stres oraz negatywne emocje.
Masaż relaksacyjny
55 min · 90 zł
Masaż relaksacyjny to idealne rozwiązanie dla osób, którym na co dzień brakuje oddechu i możliwości odpoczynku. Sam zabieg wykonywany jest w delikatny, powolny sposób, sprzyjający rozluźnieniu. Nieraz zdarza się, że uczestnicy zabiegu odprężają się tak głęboko, że zapadają w krótką drzemkę. Po zabiegu czują się doskonale: zrelaksowani, głęboko wypoczęci.

Jakie korzyści daje masaż relaksacyjny:
Odpręża i relaksuje.
Pozwala usunąć napięcie z ciała.
Pozwala zlikwidować skutki stresu.
Zalecany w przypadku nerwicy lub depresji.

Oprócz ciała warto pomyśleć także o psychice – żyjemy w czasach, które dalekie są od leniwego życia. Dziś żyjemy w oszołamiającym tempie i to wszystko kumuluje się w nas.

Wybór masażu relaksacyjnego jest idealny zwłaszcza wtedy, gdy mamy stresujący okres w życiu. Wrażenie rozluźnienia po zabiegu utrzymuje się jeszcze przez kilka tygodni.
Masaż Sportowy
30 min · 60 zł
Masaż sportowy skierowany jest do osób, które regularnie uprawiają sport. W swoich technikach podobny do masażu klasycznego, ale wykonywany jest dużo bardziej energicznie i z większą intensywnością.

Pomaga zapobiegać kontuzjom, likwiduje skutki przetrenowania, rozgrzewa i relaksuje mięśnie oraz zapobiega zakwasom po ćwiczeniach.

Masaż sportowy jest formą leczenia zdolną do korygowania wielu problemów - jest najbardziej skuteczną terapią uwalniającą od napięć mięśniowych i przywracającą równowagę układu mięśniowo-szkieletowego.
Masaż świecą
55 min · 100 zł
Masaż ten podobny jest do innych masaży relaksacyjnych. Delikatne, powolne i bardzo harmonijne ruchy masażysty pomagają zrelaksować się i odprężyć. Różnicą jest oczywiście wykorzystanie świec do masażu. Świece wykonywane są wyłącznie z naturalnych składników. Każda świeca zawiera wosk i dodatek olejków aromatycznych.

Masaż świecą łączy w sobie zarówno właściwości pielęgnacyjne jak i głęboko relaksujące. Zmysłowy i otulający aromat olejków eterycznych w polaczeniu z relaksującym masażem powoduje, że zabieg jest niezwykle odprężający, niwelujący zmęczenie i stres. Ciepły wosk zmiękcza i wygładza skórę, dodaje jej jedwabistości i zdrowego połysku. Po masażu skóra jest wyraźnie jędrniejsza i bardziej elastyczna.
W zależności od doboru dodatkowych składników w świecy, mogą one wykazywać działanie antycellulitowe, likwidować rozstępy czy działać antyoksydacyjnie.
Masaż Tkanek Głębokich
50 min · 100 zł
Masaż tkanek głębokich, nazywany też masażem głębokim, wbrew groźnie brzmiącej nazwie, jest delikatny i przebiega w wolnym tempie. Cel masażu tkanek głębokich stanowi wpłynięcie na stan mięśni – zmniejszenie ich napięcia i rozluźnienie, a także zwiększenie płynności ruchów.

Masaż tkanek głębokich ma służyć rozluźnieniu napięć mięśni i powięzi, zmniejszeniu bólu – zwłaszcza w okolicy kręgosłupa, zwiększeniu ruchomości i elastyczności tkanek, umożliwieniu przybrania właściwej postawy ciała przez pacjenta. Wskazaniem do masażu głębokiego są wady postawy, dolegliwości bólowe w mięśniach czy rwa kulszowa i rwa barkowa. Dzięki masażowi tkanek głębokich szybciej się one regenerują, a organizm jest lepiej ukrwiony. Poprzez masaż głęboki można też sobie poradzić z bólem i zawrotami głowy pochodzenia odkręgosłupowego. Ten rodzaj masażu stosuje się nawet w przypadku stłuczeń, zwichnięć i skręceń, powodujących dokuczający ból kończyn.
Masaż twarzy
45 min · 80 zł
Masaż twarzy to jeden z najstarszych sposobów uzdrawiania i leczenia. Wykonywany systematycznie poprawia krążenie, zapobiega powstawaniu zmarszczek i ujędrnia skórę. Co więcej, automasaż rozluźnia napięte mięśnie oraz wygładza rysy twarzy. W połączeniu z różnymi kremami do twarzy, automasaż potrafi zdziałać cuda i poprawić wygląd skóry.

Prawidłowy i systematyczny masaż twarzy potrafi odmłodzić nawet o kilka lat. Już po pierwszym zabiegu zauważyć można, że skóra jest gładsza, ujędrniona, a rysy twarzy wygładzone.

Zabieg działa głęboko odprężająco, dzięki czemu potrafi przywrócić energie ciału oraz poczuć się lepiej.
Terapia Czaszkowo-Krzyżowa
55 min · 110 zł
Terapię czaszkowo-krzyżową stosuje się na różnego rodzaju napięcia i bóle w ciele (plecy, biodra, kończyny), ale też na zaparcia i liczne zaburzenia trawienia, wrzody. Pomaga także w stanach depresyjnych i leczy bóle zatokowe.

Terapia ta nie tylko powoduje, że ból/dolegliwość znika, ale też dociera do jego źródła, co umożliwia pracę nie tylko z objawem, ale też z „centrum”, którego uzdrowienie pozwala pożegnać się z bólem raz na zawsze.

Lista schorzeń, jakie leczy się terapią czaszkowo-krzyżową, jest nieprzeciętnie długa, a to dlatego, że zabieg polega na puszczaniu napięć w ciele, a konkretnie napięć emocjonalnych ( stresu, traumy, przerażenia lub innej trudnej emocji zapisanej w tkance łącznej, która oplata każdy nasz narząd, mięsień, ścięgno, nerw).
Terapia manualna
55 min · 110 zł
Terapia manualna jest niezastąpioną metodą leczenia i rehabilitacji narządu ruchu, przywracającą sprawność, eliminującą ból, a nawet mogącą zapobiec operacji. Zabieg po uprzedniej diagnostyce jest skierowany na przyczyny pojawiającej się dysfunkcji. Z uwagi na szeroki zakres stosowanych metod, możemy ją dostosować bezpośrednio do potrzeb pacjenta, bez względu na jego wiek czy płeć, a nawet stan.

W skład dysponowanych obecnie metod z zakresu terapii manualnej wchodzą m.in.:

- Medycyna manualna wg lek. Radosława Składowskiego
- Klucz Geodynamiczny Bieleckiego
- Klawiterapia dr Barbasiewicza
- Akupunktura
- Pinoterapia
- Fascial Distorsion Model (FDM)
- Masaż Tkanek Głębokich
- Chiropraktyka
- Funkcjonalna Osteopatia i Integracja (FOI)
- Terapia Czaszkowo - Krzyżowa
- Terapia Wisceralna
więcej

Opinie o placówce

brak opinii o placówce
Nasze placówki
Strona WWW placówki medycznej: medTherapy | terapia manualna | masaż | odnowa biologiczna   Tarnów