Proktosonomed Ośrodek Diagnostyczno-Chirurgiczny

Umów wizytę
Nasi specjaliści
Dr n.med. Adam Jamroż
chirurg , proktolog, onkolog
5.00 / opinia
5,0
Marcin Żemajtys 2021.03.26 godz. 18:40
Pan doktor bardzo życzliwy super specjalista wszystko wytłumaczy w razie potrzeby w kontakcie telefonicznym. Oby jak najwięcej takich lekarzy jak Pan doktor Adam Jamroz

Usługi

Kontrolna/kolejna wizyta proktologiczna.
15 min · 150 zł
W ramach kontrolnej wizyty proktologicznej, w zależności od dotychczasowego leczenia, ustalany jest dalszy plan leczenia lub jego kontynuacja.
Nacięcie zakrzepu brzeżnego.
15 min · 400 zł
Zakrzep brzeżny to bolesna zmiana w okolicy odbytu, pojawiająca się nagle, najczęściej bardzo bolesna, w postaci sino-fioletowego guzka. Leczeniem z wyboru jest nacięcie zakrzepu w znieczuleniu miejscowym i opróżnienie ze skrzepliny.
Pierwsza wizyta proktologiczna
15 min · 150 zł
Na pierwszej wizycie zbierany jest dokładny wywiad chorobowy. Jeżeli posiada Pani/Pan jakiekolwiek wyniki badań, karty informacyjne i inną dokumentację lekarską, proszę o zabranie ze sobą. Później u każdego pacjenta wykonywane jest badanie proktologiczne palcem per rectum oraz anoskopia, czyli założenie krótkiego wziernika i oglądanie odbytu od wewnątrz. Do badania nie trzeba się przygotowywać. Badanie jest niebolesne i jest wliczone w koszty wizyty.
Rektoskopia
15 min · 300 zł
Rektoskopia to badanie odbytnicy specjalnym wziernikiem długości 25cm. Do badania należy się specjalnie przygotować. Dzień przed badaniem zalecana jest dieta płynna. Wieczorem około godz.20.00 należy wykonać lewatywę (Enema lub Rectanal - są to gotowe lewatywy dostępne w aptece bez recepty). W dniu badania rano po oddaniu stolca wykonać drugą lewatywę i pozostać do badania na czczo. W cenę badania włączony jest koszt wizyty.
Skleroterapia hemoroidów
30 min · 900 zł
Skleroterapia to nowa i rewelacyjna metoda leczenia choroby hemoroidalnej, polegająca na precyzyjnym ostrzykiwaniu hemoroidów 3% roztworem aethosklerolu. Metoda może być stosowana wyłącznie pod kontrolą wzroku - nie da się ostrzyknąć chorego miejsca "na ślepo" bez użycia kamery i toru wizyjnego i włożeniu strzykawki. Ryzyko perforacji jest zbyt duże.
Dzięki zastosowaniu videoanoskopu i videorektoskopu połączonego z kamerą lekarz w trakcie zabiegu dysponuje obrazem pola operacyjnego na monitorze medycznym. Każdy ruch jest pod kontrolą i zabieg z ryzykownego staje się bezpieczny.
Usunięcie okołoodbytowych fałdów skórnych
45 min · 600 zł
Zabieg usunięcia skórnych fałdów okoloodbytowych wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W zależności od ilości fałdów, zabieg trwa od 20 do 45 minut. Rana po zabiegu zszywana jest wchłanialnymi nićmi, bez potrzeby późniejszego zdejmowania szwów. Pacjent do zabiegu musi zgłosić się z osobą towarzyszącą. Po zabiegu zazwyczaj wydawane jest zwolnienie lekarskie na około 7 dni. Cena zależy od ilości fałdów.
Zabieg metodą Barrona
15 min · 300 zł
Jest to nieoperacyjna metoda leczenia hemoroidów, polegająca na założeniu gumowej opaski na podstawę guzka krwawniczego. Wskutek niedokrwienia hemoroid odpada po kilku dniach. Zabieg jest niebolesny. Ponieważ są trzy hemoroidy, dlatego wymagane są co najmniej trzy zabiegi co 2 tygodnie. Po zabiegu pacjent może wrócić do normalnej aktywności.
Zabieg metodą Hemoron
30 min · 400 zł
Jest to metoda leczenia hemoroidów prądem o niskim natężeniu, bezpiecznym dla pacjenta. Zabieg jest całkowicie niebolesny i bezpieczny. Nie wymaga przygotowania do zabiegu. Trwa średnio około 30 minut. Po zabiegu pacjent wraca do normalnego trybu życia.
Zamrażanie kłykcin odbytu
15 min · 500 zł
Kłykciny odbytu to choroba spowodowana zakażeniem wirusem HPV. Powstają biało-różowe brodawki wokół odbytu i wewnątrz. Zabieg polega na zamrażaniu specjalną sondą podtlenkiem azotu w temp. minus 80 st. C. Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia. Zabieg jest niebolesny. W zależności od ilości i wielkości kłykcin czasami wymagane jest powtarzanie zabiegu 2 lub 3 razy.

Opinie o placówce

brak opinii o placówce
Nasze placówki
Strona WWW placówki medycznej: Proktosonomed Ośrodek Diagnostyczno-Chirurgiczny   Lublin, Jana Sawy 1A / 54B