dr hab. med. Alicja Kalinowska-Lyszczarz
neurolog
5.00 / 16 opinii
Specjalistyczna Neurologiczna Praktyka Lekarska Alicja Kalinowska-Łyszczarz
Rejestrujesz się do:
Specjalistyczna Neurologiczna Praktyka Lekarska Alicja Kalinowska-Łyszczarz | Poznań | Jeleniogórska 1/3H / 25
O mnie
Od roku 2008 jest związana zawodowo z Katedrą i Kliniką Neurologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie prowadzi leczenie chorych na stwardnienie rozsiane w ramach programów lekowych NFZ oraz badań farmakoklinicznych.
Od roku 2019 współpracuje z Mayo Clinic (Rochester, MN, USA), jednym z najlepszych szpitali na świecie, gdzie po półrocznym stażu naukowym otrzymała stanowisko research collaborator.

Zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem stwardnienia rozsianego (SM) i innych chorób neuroimmunologicznych. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych, licznych wystąpień na konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych, laureatką ogólnopolskiego konkursu „Supertalenty w medycynie” (2018) oraz Nagrody Polskiego Towarzystwa Neurologicznego im. Józefa Babińskiego za najlepszą publikację naukową w latach 2017-2021, aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (PTN), sekretarzem Sekcji Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii PTN, a od 2019 roku członkiem panelu naukowego w sekcji Stwardnienie Rozsiane Europejskiej Akademii Neurologii. Aktywnie angażuje się w kampanie społeczne i aktywności edukacyjne dla pacjentów chorujących na SM.

Oferuje konsultacje w zakresie neurologii dorosłych, przede wszystkim w chorobach neuroimmunologicznych (SM, spektrum NMO, autoimmunologiczne zapalenie mózgu i rdzenia, polineuropatie zapalne, objawy neurologiczne chorób reumatologicznych – toczeń rumieniowaty układowy, reumatoidalne zapalenie stawów, autoimmunologiczne zapalenia naczyń; neurosarkoidoza, miastenia i inne).
Więcej
Wykształcenie
Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w 2006 roku. W 2011 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych, w 2013 specjalisty neurologa, a w 2019 doktora habilitowanego nauk medycznych.
Języki
Angielski, Niemiecki, Polski
Dodatkowe informacje
Gabinet mieści się przy ul. Marcelińskiej 6/1 w Poznaniu.
Więcej opinii pacjentów na poprzedniej stronie internetowej: https://www.medfile.pl/alicja-kalinowska/neurolog/warszawa/
Leczone schorzenia
  • Toczeń rumieniowaty układowy
  • Stwardnienie rozsiane
  • Polineuropatia
  • Choroby neurologiczne
Adresy
ul. Jeleniogórska 1/3H/25, Poznań
Specjalistyczna Neurologiczna Praktyka Lekarska Alicja Kalinowska-Łyszczarz
Najbliższy wolny termin ...
Usługi
konsultacja neurologiczna
45 min · 300 zł
Opinie pacjentów
5,0
Pani doktor to wspaniały , profesjonalny lekarz, ktoremu bardzo zależy na pacjencie. Fachowa pomoc i porada.
5,0
5,0
Wspaniała pani doktor, wszystko mi wytłumaczyła,polecam serdecznie
Więcej
Rejestrujesz się do:
Specjalistyczna Neurologiczna Praktyka Lekarska Alicja Kalinowska-Łyszczarz | Poznań | Jeleniogórska 1/3H / 25
Strona WWW placówki medycznej: Specjalistyczna Neurologiczna Praktyka Lekarska Alicja Kalinowska-Łyszczarz Poznań, Jeleniogórska 1/3H / 25 Regulamin świadczenia usług
Przeczytaj o nas: