Agnieszka Chomicz
urolog, androlog, lekarz medycyny estetycznej
5.00 / 1 opinia
Rejestrujesz się do:
Agnieszka Chomicz | Białystok | Waszyngtona 36
O mnie
Z tej witryny internetowej możliwa jest rejestracja na wizytę zdalną. Telewizyta odbywa się przez telefon dlatego nie zastępuje wizyty stacjonarnej. W trakcie telewizyty może okazać się konieczne zgłoszenie do gabinetu celem badania pacjenta, wykonania USG lub zabiegu. Dlategoteż telewizyta stanowi dobrą opcję szczególnie dla pacjentów, którzy byli już u mnie na wizycie w gabinecie i kolejne wizyty mogą odbyć się zdalnie (np. analiza wyników badań kontrolnych, kontynuacja leczenia). W wybranych sytuacjach z telewizyty mogą skorzystać również pacjenci pierwszorazowi- o wskazaniach do zgłoszenia się do gabinetu decyduje lekarz w trakcie telewizyty. Zawsze należy z wyprzedzeniem przesłać wyniki badań/ dokumentację fotograficzną niezbędną do odbycia telewizyty. W trakcie telewizyty możliwe jest wystawienie elektronicznej recepty, zwolnienia i skierowań.

Wizyta odbywa się telefonicznie w ustalonym terminie po opłaceniu wizyty (przelew bankowy).
Więcej
Wykształcenie
Androlog kliniczny (PTA) Specjalista urolog (EAU/PTU) Fellow of European Board of Urology (F.E.B.U.) Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej Certyfikowany ultrasonografista.
Języki
Angielski, Niemiecki, Polski
Dodatkowe informacje
Jestem specjalistą urologii (F.E.B.U.), andrologiem klinicznym, certyfikowanym ultrasonografistą i dyplomowanym lekarzem medycyny estetycznej (GWSH, studia z medycyny estetycznej dla lekarzy), wykładowcą, autorem doniesień i publikacji naukowych oraz redaktorem w oficjalnym dwumiesięczniku Polskiego Towarzystwa Urologicznego- „Przeglądzie Urologicznym”.

Jako lekarz zajmuję się głownie andrologią i urologią (tj. schorzenia męskich narządów płciowych, niepłodność męska, terapia zastępcza testosteronem, nawracające infekcje układu moczowego u kbiet i mężczyzn) a także urologią estetyczną (operacje korekcyjne skrzywienia prącia, powiększanie prącia w tym żołędzi, laserowe obrzezanie estetyczne high/los & tight/loose, zabiegi na mosznie i wargach sromowych.), ultrasonografią urologiczną (wykonuję USG prącia, przezodbytnicze USG prostaty- TRUS, USG układu moczowego, zabiegi pod kontrolą USG) w tym takimi zagadnieniami jak nowoczesna diagnostyka raka stercza (biopsje fuzyjne).
Stale uczestniczę w najważniejszych urologicznych wydarzeniach naukowych.

Początek zainteresowania nowoczesną diagnostyką raka stercza miał miejsce w czasie mojej pracy w Niemczech, gdzie przeprowadzaliśmy biopsje stercza pod kontrolą danych płynących z elastografii i histoscaningu. Jako jedna z pierwszych i nielicznych osób zaczęłam wykonywać w naszym kraju nowoczesne biopsje fuzyjne prostaty kierowane fuzją obrazów TRUS i mpMRI. Było to możliwe dzięki wsparciu ze strony Ordynatora Oddziału Urologii MSSW w Warszawie, który umożliwił wprowadzenie nowej technologii i kształcenie swojego zespołu lekarskiego w tej dziedzinie. Bogatoilustrowany artykuł zwieńczający pracę nad biopsjami fuzyjnymi w MSSW w Warszawie ukazał się w Przeglądzie Urologicznym (dostępny na researchgate-link poniżej). Obecnie wykonuję biopsje fuzyjne przezkroczowe z zastosowaniem systemu KOELIS w ramach Hifu Clinic w Warszawie a także biopsje standardowe i fuzyjne kognitywne w Szpitalu Lux-Med Puławska. Wciąż ewoluujące w swej technice biopsje fuzyjne prostaty są jednym z moich głównych zajęć w codziennej praktyce urologicznej jak również tematem licznych szkoleń europejskich jakie odbyłam.

ULTRASONOGRAFIA UROLOGICZNA
Jedną z kolejnych moich pasji zawodowych jest ultrasonografia urologiczna, którą zajmuję się od 2009 roku. W 2017 roku otrzymałam Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie USG w urologii. Obecnie wykonuję > 2000 badań usg rocznie, w tym standardowe i dopplerowskie:
> usg układu moczowego
> usg przezodbytnicze prostaty (TRUS)
> usg przezbrzuszne prostaty (TAUS)
> usg moszny (jąder)
> usg prącia statyczne
> usg cewki moczowej męskiej.
> usg u dzieci
> ultrasonografia zabiegowa (biopsje, punkcje torbieli i wodniaków)
Po każdym badaniu pacjent otrzymuje wynik z dołączoną dokumentacją zdjęciową.
Prowadzę stacjonarne Warsztaty USG dla lekarzy chcących nabyć bądź udoskonalić swoje umiejętności ultrasonograficzne.

ANDROLOGIA, NIEPŁODNOŚĆ MĘSKA
Jako androlog zajmuję się niepłodnością męską i schorzeniami męskich narządów płciowych. Niepłodność definiowana jest jako niemożność zajścia w ciążę w okresie roku częstych stosunków seksualnych przy braku stosowania antykoncepcji. Czynnik męski stwierdzany jest w około połowie przypadków. Ilość par borykających się z problemem niepłodności znacząco wzrosła w ostatnich latach i nadal rośnie. Badania obrazowe pełnią kluczową rolę w identyfikacji potencjalnie korygowalnych przyczyn niepłodności męskiej.

UROLOGIA I ANDROLOGIS ESTETYCZNA
Obecnie urologia estetyczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem pacjentów. Panowie coraz cześciej zwracają uwagę na wygląd narządów płciowych. W ramach urologii estetycznej dysponujemy możliwościami zwiększenia rozmiaru prącia (trzonu i żołędzi kwasem hialuronowym lub tłuszczem własnym pacjenta), usunięcia grudek perlistych, zmian skórnych, stulejki i krótkiego wędzidełka (przy zastosowaniu laserów bądź zabiegów tradycyjnych), powiększenia i wygładzenia moszny przy użyciu toksyny botulinowej (scrotox), wybielania prącia/moszny/odbytu i wieloma innymi opcjami. Ciekawym aspektem jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego pacjenta w obrębie prącia w celu jego odmłodzenia i leczeniu zaburzeń erekcji.

KSZTAŁCENIE PODYPLOMOWE
Specjalizację urologiczną odbywałam w Niemczech i w Polsce. Część szkolenia specjalizacyjnego odbyłam w Kilonii w Universitätsklinikum Schleswig-Holstein, Campus Kiel – pod kierunkiem Prof. Dr. Klaus-Peter Jünemann’a. Specjalizację ukończyłam w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie pod kierunkiem obecnego Konsultanta Krajowego w dziedzinie urologii i Ordynatora Oddziału Urologii MSSW- dr hab. n. med. Artura A. Antoniewicza. W 2018 roku zdałam egzamin specjalizacyjny w urologii uzyskując tytuł the Fellow of the European Board of Urology (FEBU). W 2019 roku odbyłam kształcenie w dziedzinie andrologii uzyskując tytuł Androloga Klinicznego a następnie ukończyłam studia podyplomowe "Medycyny Estetyczna dla Lekarzy" celem wdrożenia zdobyczy współczesnej medycyny estetycznej na pole urologii i andrologii estetycznej.
Celem stałego doskonalenia biorę udział w licznych polskich i zagranicznych kursach i sympozjach polskich jak i zagranicznych (Londyn, Barcelona, Florencja, Kopenhaga, Praga, Kilonia i inne).

PRZENALEŻNOŚĆ DO TOWARZYSTW NAUKOWYCH
- Europejskie Towarzystwo Urologiczne (EAU)
- Europejska Federacja Towarzystw Ultrasonografii w Medycynie i Biologii (EFSUMB)
- Polskie Towarzystwo Urologiczne (PTU)
- Polskie Towarzystwo Andrologiczne (PTA)
- Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne (PTU)


WYBRANE WYSTĄPIENIA i WEBINARIA:
2022 Praktyczne Warsztaty USG moszny, CEM
2021 Wykład: "Obrzezanie w XXI wieku", XII Warszawskie Seminarium Neurourologii.
2021 Warsztaty " USG narządów moszny", CEM
2021 Debaty Rak Prostaty: "Biopsja fuzyjna Prostaty"
2017 Wykład: „Hydrauliczne protezy prącia w leczeniu zaburzeń erekcji”, VII Mazowieckie Dni Urologiczne. Mszczonów, 2017.
2016 Wykłady i prezentacja filmu: „Od czego zależy skuteczność biopsji stercza z softwarową konsolidacją obrazów mpMRI i TRUS w czasie rzeczywistym?”, „Biopsja stercza z softwarową konsolidacją obrazów mpMRI i TRUS w czasie rzeczywistym – doświadczenia z pierwszych siedemnastu procedur.” XlVI Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Katowice.

2016 Wykłady: „Biopsja stercza z softwarową konsolidacją obrazów mpMRI i TRUS w czasie rzeczywistym- doświadczenia z pierwszych 25-ciu procedur.”, „Ektopowe ujście moczowodu do cewki sterczowej- możliwości diagnostyki usg. Opis przypadku.” XIII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Łódź.

2016 Wykład: „Powikłania biopsji stercza i sposoby minimalizacji ryzyka ich wystąpienia.” - Praca wyróżniona. VI Mazowieckie Dni Urologiczne. Mszczonów.


WYBRANE KURSY I SZKOLENIA:

Kursy European School of Urology (Europejskiej Szkoły Urologii) w zakresie TRUS, mri, biopsji fuzyjnej stercza:
2018 ESU/ESUI Hands-on Training Course in Prostate MRI reading for urologists
2018 ESU Course: Prosthetic surgery in urology
2017 ESU/ESUT/ESUI Hands-on Training Course in MRI Fusion biopsy.
2017 ESU Course: Prostate cancer imaging: When and how to use it.
2017 ESU Course: Prostate biopsy - tips and tricks.
2017 ESU Course: Ultrasound in urology.

Szkolenia European Society of Urogenital Radiology (Europejskiego Towarzystwa Radiologii Urogenitalnej):
2017 European Symposium on Urogenital Radiology (ESUR2017), Sopot
2017 Workshop: mpMRI of the prostate- PIRADS 2 Application (Advanced Course)
2017 Workshop: mpMRI of the prostate- PIRADS 2 Application (Basic Course)
2016 ESUR Scrotal and Penile Imaging Working Group. Multimodality Imaging Approach to Penile and Scrotal Pathologies. Florencja, Włochy.

Kursy Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii:
2018 Diagnostyka usg w urologii: choroby zapalne i kamica układu moczowego.
2017 Współczesna diagnostyka ultrasonograficzna narządów moszny.
2016 Diagnostyka usg w urologii. TRUS.
2016 Ultrasonografia w urologii. Gruczoł krokowy. TRUS.
2015 Diagnostyka usg w urologii. TRUS.
2015 Współczesna diagnostyka ultrasonograficzna moszny.
2014 Diagnostyka USG w urologii. TRUS.
2014 Współczesna diagnostyka ultrasonograficzna moszny.

Kursy Mazurskiej Szkoły Usg i Ginekologii:
2018 Uroginekologia dla praktyków. Kurs z prezentacją badań na żywo. Jabłoń.
2017 Diagnostyka uroginekologiczna i Pelvic Floor-Check za pomocą ultrasonografii. Piaski.

Pozostałe zagraniczne i krajowe kursy, hospitacje i zjazdy
2018 Andrologia kliniczna- kurs PTA. Łódź.
20183 3nd Annual EAU Congress (EAU18). Kopenhaga. Dania.
20173 2nd Annual EAU Congress (EAU17). Londyn. Wielka Brytania.
2017 EUREP17: 15th European Urology Residents Education Programme. Praga. Czechy.
2016 6th International Meeting Technology & Training in Endourology. Turyn,Włochy.
2016 Warsztaty z biopsji- Szkoła diagnostyki i leczenia raka gruczołu krokowego – biopsja stercza”, Warszawa
2014 The 3rd University Schleswig-Holstein Prosthetic Urology Surgical Course: Cadaver and Live Surgical Workshop. Kiel, Niemcy
2014 Treningi na da Vinci Skills Simulator, Kiel, Niemcy
2014 Diagnostyka i terapia raka prostaty, Kiel, Niemcy
2014 Kilońskie spotkania urologiczne, Kiel, Niemcy
2014 Rak urotelialny, Kiel, Niemcy
2013 Hospitacja i kurs indywidualny z zakresu radiologii, Meppen, Niemcy
201011th Conference of Baltic Associaton of Paediatric Surgeon, Tallinn, Estonia

Zapraszam serdecznie.
lekarz Agnieszka Chomicz
Specjalista Urolog, FEBU, androlog, lekarz medycyny estetycznej.
Leczone schorzenia
 • Żylaki powrózka nasiennego
 • Zwężenie cewki moczowej
 • Znamiona barwnikowe
 • Znamiona
 • Zmiany skórne
 • Zapalenie prostaty
 • Zapalenie pęcherza moczowego
 • Zapalenie nerek
 • Zapalenie napletka
 • Zapalenie najądrza i jądra
 • Zapalenie gruczołu krokowego
 • Zapalenie cewki moczowej i pęcherza moczowego
 • Zaburzenia potencji u mężczyzn
 • Zaburzenia oddawania moczu
 • Zaburzenia erekcji
 • Wypadanie włosów
 • Wodonercze
 • Wodniak jądra
 • Wnętrostwo
 • Wnetrostwo, jądra wędrujące
 • Włókniaki
 • Wady układu moczowego
 • Torbiele nerek
 • Torbiele
 • Tłuszczaki
 • Testalgia
 • Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego
 • Stulejka
 • Skrzywienie prącia
 • Rzeżączka
 • Rak prostaty
 • Rak prącia
 • Rak pęcherza moczowego
 • Rak nerki
 • Rak moczowodu
 • Rak jądra
 • Rak gruczołu krokowego
 • Przerost prostaty
 • Przedwczesny wytrysk
 • Pieprzyki
 • Pęcherz nadreaktywny
 • Odmiedniczkowe zapalenie nerek
 • Odklejanie napletka
 • Nowotwory układu moczowego
 • Nokturie
 • Niezstąpione jądra
 • Nietrzymanie moczu
 • Niepłodność
 • Nawrotowe infekcje dróg moczowych
 • Nadpotliwość
 • Nadmierne pocenie
 • Moczenie nocne
 • Łysienie typu męskiego
 • Łysienie
 • Łagodny rozrost prostaty
 • Krwiomocz
 • Krótkie wędzidełko
 • Kolka oddawanie moczu
 • Kolka nerkowa
 • Kłykciny kończyste
 • Kamica nerkowa
 • Kamica moczowa
 • Infekcje układu moczowego
 • Infekcje intymne
 • Infekcje dróg moczowych
 • Infekcje
 • Infekcja HPV
 • Impotencja
 • Guzy tkanki podskórnej
 • Grzybica
 • Gruczolak prostaty
 • Częste oddawanie moczu
 • Choroby urologiczne
 • Choroby układu moczowego
 • Choroby przenoszone drogą płciową
 • Choroby nerek
 • Choroby narządów płciowych
 • Choroby męskich narządów płciowych
 • Choroby cywilizacyjne
 • Choroby chirurgiczne
 • Choroba Peyronie
 • Chlamydioza
 • Cewnikowanie dróg moczowych
 • Brodawki
 • Bóle nerek
 • Bóle brzucha
 • Ból miednicy
 • Blizny
 • Bliznowiec
 • Andropauza
Więcej
Adresy
ul. Waszyngtona 36, Białystok
Agnieszka Chomicz
Najbliższy wolny termin ...
Usługi
Telekonsultacja pooperacyjna
do 15 min · 50 zł
Przedłużenie recepty
do 15 min · 40 zł
Remote consultation in english (telephone)
15 min · 300 zł
Konsultacja telefoniczna
15 min · 240 zł
Opinie pacjentów
5,0
Wspaniały specjalista! Pani doktor wszystko mi dokładnie wytłumaczyła. Na szczęście mój problem mógł być rozwiązany zdalnie (nie mogłem wyjść z domu), a receptę otrzymałem na maila. Polecam w 100%!
Galeria
Więcej
Rejestrujesz się do:
Agnieszka Chomicz | Białystok | Waszyngtona 36
Strona WWW placówki medycznej: Agnieszka Chomicz Białystok, Waszyngtona 36 Regulamin świadczenia usług
Przeczytaj o nas: