1. Artykuły
  2. Brak okresu nie musi oznaczać ciąży

Brak okresu nie musi oznaczać ciąży

Zdrowie kobiety definiuje m.in. regularna comiesięczna menstruacja, a brak okresu powinien być powodem do niepokoju i wizyty u lekarza. Choć najczęstszym powodem braku krwawienia jest ciąża, to przyczyn zaniku menstruacji jest o wiele więcej, gdyż jej brak może wynikać z nieprawidłowego funkcjonowania organizmu.

Brak okresu nie musi oznaczać ciąży Brak okresu nie musi oznaczać ciąży
Spis treści
Ciąża i karmienie piersią Zaburzenia rozwoju narządów rozrodczych Wtórny brak miesiączki Problemy z niedowagą i nadwagą Zbyt intensywne uprawiany sport Trauma i stres Częste podróże Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych Choroba Perimenopauza Brak menstruacji - co zrobić?

Prawidłowy cykl miesiączkowy trwa około 28 dni, a do normy zaliczany jest przedział 23-35 dni. Menstruacja pojawia się między 9 a 16 rokiem życia i zaczyna zanikać około 50 roku życia. W sytuacji znacznego opóźnienia krwawienia lub dużych nieregularności cykli należy skonsultować się z lekarzem.

 

Ciąża i karmienie piersią

 

Ciąża jest najczęstszą przyczyną zatrzymania menstruacji u kobiet aktywnych seksualnie. W trakcie ciąży dochodzi do przerwania cyklu owulacyjnego. Aby potwierdzić ciążę i wykluczyć inne przyczyny, wskazane jest wykonanie testu ciążowego i wizyta w gabinecie ginekologicznym.

 

Inną przyczyną braku okresu, związaną z macierzyństwem, jest karmienie piersią, które w niektórych przypadkach może wstrzymać owulację nawet na kilka miesięcy.

 

arrow Brak miesiączki nie zawsze oznacza ciążę. Jakie są inne powody?
arrow Poród przedwczesny. O czym każda ciężarna powinna wiedzieć
arrow Badania profilaktyczne dla kobiet. Co powinnaś wpisać w swój kalendarz?
arrow Histerektomia. Ginekolog o „usunięciu kobiecości” i seksie po operacji
arrow Toksoplazmoza. Może być niebezpieczna
arrow Bóle porodowe. Jak je rozpoznać i łagodzić? Kiedy jechać do szpitala?

Zaburzenia rozwoju narządów rozrodczych

 

Amenorrhoea primaria, czyli zaburzenia rozwoju narządów rozrodczych, charakteryzują się nieprawidłowym działaniem jajników i uwarunkowaniami genetycznymi, które przyczyniają się do nie wystąpienia pierwszej miesiączki do 16 roku życia.

 

U dojrzewających dziewcząt zaburzenia osi podwzgórze-przysadka-jajnik są często przyczyną niedomogi lutealnej (niewydolności ciałka żółtego), cechującej się obniżonym poziomem progesteronu.

 

Brak okresu może być związany także z trybem życia dziewczyny. Intensywny sport nawet może się przyczynić do opóźnienia pierwszej miesiączki. Wskazana jest wtedy konsultacja ginekologiczna.

 

Wtórny brak miesiączki

 

Amenorrhoea secundaria, czyli wtórny brak miesiączki, rozumiany jako brak występowania miesiączki przez 3 do 6 miesięcy u kobiety, która wcześniej prawidłowo miesiączkowała. Stan ten najczęściej wynika z zaburzeń hormonalnych. Gdy poziom hormonów jest zbyt niski lub zbyt wysoki, może dojść do zatrzymania menstruacji.

 

Problemy z niedowagą i nadwagą

 

Jednym z czynników wpływających na zanik okresu jest problem z nieprawidłową masą ciała - zarówno z nadwagą jak i niedowagą. Anoreksja, bulimia, otyłość i niezrównoważona dieta mogą zaburzać cykle miesiączkowe. Nagłe chudnięcie blokuje produkcję estrogenów, których niezbędnym budulcem jest tłuszcz. Jeżeli nie dostarczymy go organizmowi, miesiączka może zaniknąć z powodu niedoboru estrogenu. Analogicznie dzieje się, gdy nagle przybierzemy na wadze - może to spowodować zachwianie równowagi hormonalnej organizmu.

 

Zbyt intensywne uprawiany sport

 

Każda menstruacja powoduje utratę żelaza oraz erytrocytów, które tracimy także podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Organizm kobiety po intensywnym treningu musi uzupełnić wszystkie spalone kalorie, sole mineralne i płyny. Nadmierny wysiłek wiąże się z większym zapotrzebowaniem na składniki odżywcze, a złej jakości dieta czy brak odpowiedniej suplementacji mogą zatrzymać okres nawet na kilka miesięcy.

 

Trauma i stres

 

Silny stres czy utrata bliskiej osoby mogą prowadzić do opóźnienia lub nawet całkowitego braku miesiączki. Pogorszenie się stanu psychicznego powinno być skonsultowane ze specjalistą, który zdecyduje o odpowiednich metodach leczenia.

 

Częste podróże

 

Podróże także mogą mieć wpływ na cykl menstruacyjny kobiety. Zmiana klimatu czy strefy czasowej może przyczynić się do zaburzeń miesiączkowania. Organizm musi przyzwyczaić się do nowych warunków klimatycznych, wyższej temperatury i zwiększonego nasłonecznienia. Potrzeba często kilku dni, a nawet tygodni by się zaaklimatyzować. Pomocny w takiej sytuacji jest wypoczynek, zwłaszcza po długich podróżach związanych ze zmianą czasu i strefy klimatycznej.

 

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

 

Po wielu latach przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych może minąć kilka miesięcy zanim unormuje się cykl owulacyjny i nastąpi powrót miesiączki. Stan ten nazywamy post-pill amenorrhea. Trzeba pamiętać, że zanim ponownie rozpoczną się pełne cykle menstruacyjne z owulacją, może upłynąć sporo czasu.

 

Choroba

 

Infekcja, przeziębienie czy po prostu zmęczenie mogą opóźnić okres nawet o kilka dni. Istnieje jednak wiele poważnych chorób, które mają wpływ na cykl menstruacyjny:

 

  • guz jajnika,
  • zespół policystycznych jajników,
  • uszkodzenie macicy lub pochwy,
  • niedoczynność tarczycy,
  • nadczynność tarczycy,
  • hiperprolaktynemia.

 

O powyższych chorobach lekarz musi zostać poinformowany natychmiast, gdyż stosowane leki na te choroby mogą również zaburzyć regularne cykle menstruacyjne. Warto więc przed wizytą u lekarza zrobić spis przyjmowanych obecnie leków.

 

Perimenopauza

 

Perimenopauza to okres poprzedzający menopauzę. Wraz ze spadkiem produkcji estrogenów, menstruacja może stać się nieregularna zanim całkowicie zaniknie. U niektórych kobiet może się to zdarzyć już w wieku 45 lat, gdyż po czterdziestce jajniki stopniowo zmniejszają produkcję hormonów - najpierw progesteronu, a następnie estrogenów, co może doprowadzić do zatrzymań krwawienia na kilka miesięcy, aż do ich ponownego pojawienia.

 

Brak menstruacji - co zrobić?

 

W większości przypadków brak krwawienia nie oznacza poważnych zaburzeń zdrowotnych, a ponowne pojawienie się okresu zajmuje od kilku dni do kilku tygodni.

 

By uniknąć problemów związanych z cyklem menstruacyjnym zaleca się prowadzenie zdrowego trybu życia:

 

  • stosowanie zrównoważonej i zbilansowanej diety
  • unikanie głodówek
  • umiejętne radzenie sobie ze stresem (np. techniki relaksacyjne)
  • umiarkowana aktywność fizyczna

 

W kontekście braku okresu, istotne jest zrozumienie, że nie jest to zawsze oznaka ciąży. Dla pewności warto jednak w pierwszej kolejności zrób test ciążowy. W rzeczywistości, hormonalne zmiany, które są często wynikiem stresu, zmian w diecie, intensywnych ćwiczeń, a nawet pewnych leków, mogą wpływać na regularność cyklu miesiączkowego. Dlatego ważne jest, aby kobiety były świadome różnych czynników, które mogą wpływać na ich cykl miesiączkowy. Warto konsultować się z lekarzem w razie jakichkolwiek niepokojących objawów. Wówczas lekarz na podstawie przeprowadzonego wywiadu zleci odpowiednie badania oraz pomoże ustalić przyczynę braku miesiączki.

Szybka konsultacja:
Tabletka "dzień po" e-Recepta L4 Online
Najnowsze pytania pacjentów
Kiedy najwcześniej można u ginekologa wykryć ciążę?
Kiedy można najwcześniej u ginekologa wykryć ciążę? Miesiączka opóźnia się o 7 dni, test pokazuje wynik pozytywny, a badanie B-Hcg wskazuje wynik 438,2 mIU/ml. Brak objawów.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Najszybciej pęcherzyk ciążowy widać w Usg około 4 tygodnia ciąży
Brak miesiączki po szczepieniu przeciw COVID-19.
Po przyjęciu szczepionki Pfizer pod koniec kwietnia zatrzymała mi się miesiączka. Wcześniej miałam ją bardzo regularnie, co 26-27 dni. Dzisiaj mija 33 dzień cyklu, a miesiączki brak. Robiłam test ciążowy, ale był negatywny. Mam 42 lata, to chyba za wcześnie na menopauzę? Czy to może mieć...
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Zaburzenia miesiączkowania pojawiać się mogą po infekcji COVID-19 w związku z ciężkim przebiegiem infekcji, jednakże po szczepieniu nie powinno dochodzić do zaburzeń miesiączkowania. Proponuję konsultację ginekologiczną i rozszerzenie diagnostyki o badania hormonalne po konsultacji z lekarzem.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Szczepienie nie ma związku z zatrzymaniem miesiączki.
Marcin Myszura
lekarz
Umów wizytę
Mało prawdopodobny jest związek ze szczepieniem
Z czego mogą wynikać moje problemy miesiączkowe?
Mam problemy miesiączkowe. Ostatnia moja miesiączka wystąpiła 26 grudnia (trwała tak jak zawsze) kolejna wypadała 23 stycznia, ale jej nie dostałam. Zamiast tego 19 stycznia pojawił się śluz z zabarwieniem lekko brązowym w (każdy dzień był inny) wystąpiło też lekko różowe. To trwało przez...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u ginekologa.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Dzień dobry, Problemy miesiączkowe, takie jak Pani opisuje, mogą mieć wiele przyczyn. Nieprawidłowości w cyklu mogą być wywołane przez różnorodne czynniki, w tym wahania hormonalne, zmiany w stylu życia, stres, a także przez niektóre schorzenia ginekologiczne. Śluz, który Pani zaobserwowała, mogą być wynikiem niewielkiego krwawienia międzymiesiączkowego, co czasami zdarza się w normalnym cyklu, ale może też wskazywać na inne stany, takie jak zaburzenia hormonalne, infekcje, polipy czy zmiany w obrębie szyjki macicy. Ból jajników i dyskomfort, o których Pani wspomina, również wymagają uwagi, ponieważ mogą sygnalizować stan zapalny lub inne schorzenia. Chociaż ekspozycja na niskie temperatury nie powinna bezpośrednio wpływać na regularność cyklu miesiączkowego, silny stres lub znaczna zmiana warunków życiowych czasem mogą mieć wpływ na hormonalną równowagę organizmu. Zdecydowanie zalecam umówienie się na wizytę u ginekologa, aby przeprowadzić szczegółową diagnostykę. Lekarz może zasugerować wykonanie badań hormonalnych, ultrasonograficzne badanie narządu rodnego, a także inne badania, które pomogą zidentyfikować przyczynę nieprawidłowości. Ponadto, regularne wizyty i badania ginekologiczne są ważnym elementem profilaktyki i pozwalają na wczesne wykrycie ewentualnych problemów zdrowotnych. Proszę pamiętać, że opieka specjalisty jest niezbędna do postawienia właściwej diagnozy i ewentualnego wdrożenia odpowiedniego leczenia.
Dawid Luwański
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u ginekologa.
Jakie powinnam wykonać badania przy podwyższonej prolaktynie?
Mam bóle głowy zwłaszcza z jednej strony w okolicy oczodołu, zaburzenia miesiączki, bolesna owulacja, bardzo sucha skóra na ciele i twarzy. Obniżony nastrój, puchnięcie. Problem ze wstawaniem z łóżka.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Stacjonarna wizyta u lekarza rodzinnego, który podejmie decyzję co do dalszej diagnostyki i leczenia.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Dzień dobry, Opisane przez Panią objawy, takie jak bóle głowy skoncentrowane w okolicy oczodołu, zaburzenia miesiączki, bolesna owulacja, suchość skóry, obniżony nastrój oraz puchnięcie, mogą być sygnałami różnych stanów zdrowotnych. Warto zwrócić uwagę na możliwość zaburzeń hormonalnych, które mogą objawiać się właśnie takimi symptomami. Jednakże, aby ustalić konkretną przyczynę Pani dolegliwości, konieczna jest szczegółowa diagnoza, którą powinien przeprowadzić lekarz. Proszę umówić się na wizytę u ginekologa, który może zlecić odpowiednie badania, takie jak stężenia hormonów, USG narządów rodnych, czy badania krwi. Może się również okazać, że konieczna będzie konsultacja z innymi specjalistami, na przykład endokrynologiem. Proszę pamiętać, aby dbać o swoje zdrowie i nie lekceważyć objawów. Regularne wizyty kontrolne oraz przestrzeganie zaleceń lekarza są kluczowe dla utrzymania dobrego stanu zdrowia. Zdrowy styl życia, zbilansowana dieta, odpowiednia ilość snu i aktywność fizyczna również mogą pozytywnie wpłynąć na Pani samopoczucie.
Co może być przyczyną zaniknięcia miesiączki?
Zrobiłam parę testów oraz biorę już dłuższy czas lekki na nadczynność tarczycy. Nie wiem, co robić, bo zdarzyło mi się to pierwszy raz.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Konsultacja z ginekologiem prowadzącym
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Wizyta stacjonarna u lekarza ginekologa
Czy mogą nastąpić zaburzenia miesiączkowania po tak krótkim przyjmowaniu antykoncepcji?
Przez miesiąc stosowałam krążek antykoncepcyjny, ponieważ wyjechałam, na dłuższy czas nie zdecydowałam się na kontynuacje. Po odstawieniu współżyłam jeszcze dwukrotnie, używając tym razem prezerwatyw. Mija piąty tydzień od odstawienia. Czy powinnam niepokoić się ciążą? 
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Jeśli opóźnia się miesiączka należy wykonać test i zgłosić się do ginekologa.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
należy się zglosic się do ginekologa
Sebastian Łaźniak
lekarz
Umów wizytę
prosze zrobić test ciążowy lub badanie z krwi.
Tabletki na wywołanie miesiączki, a tabletki antykoncepcyjne.
Miałam wywołaną miesiączkę luteiną z powodu opóźniającej się miesiączki. Brałam luteinę przez 5 dni, w ostatnim dniu zażycia ostatniej tabletki luteiny wieczorem po godzinie dostałam bardzo skąpego plamienia i na tym koniec. Nie wiedziałam, czy mam przyjąć pierwszą tabletkę...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja z ginekologiem prowadzącym.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
zalecana konsultacja z ginekologiem prowadzącym.
Czym może być spowodowana nieregularna miesiączka?
Mam pytanie odnośnie miesiączki — mam ją 2 tygodnie, potem tydzień nie, a potem 2 tygodnie i tak od 3 miesięcy. Nic nie boli, ani innych objawów nie mam. Co to może być?  
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u ginekologa.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
należy się zgłosić do lekarza ginekologa.
Czy coś innego może być przyczyną braku miesiączki? 
Nie mam miesiączki od 2 miesięcy. Robiłam kilka testów i każdy negatywny. Na wizycie u lekarza nie wskazuje ciąży. 
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u ginekologa.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
należy sie zglosic do lekarza ginekologa na konsultacje
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana wizyta u ginekologa lub endokrynologa.
Czy jest to powód do niepokoju i czy powinnam udać się do lekarza?
Czy to normalne, że podczas okresu, który trwa ok. 4-5 dni pomiędzy 2/3 dniem lub 3/4 mam ok. 12 do 24 godzin przerwy w krwawieniu? Mam 31 lat. Właściwie to od dłuższego czasu miesiączkuje w ten sposób, okresy są bolesne 1-2 dnia, ból utrzymuje się ok. 12-24 godzin, potem...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana wizyta u ginekologa prowadzącego
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Bolesne miesiączkowanie może być podstawą do dalszej konsultacji ginekologicznej i włączenia ewentualnego leczenia. Proszę omówić to z lekarzem podczas konsultacji po uprzednim badaniu ginekologicznym i ultrasonograficznym.
Czy to możliwe ze przez stres tak długo spóźnia mi się miesiączka?
Trzy tyg. temu miałam swój pierwszy raz, od dwóch tygodni spóźnia mi się okres, robiłam testy, ale są negatywne. W tym czasie bardzo się stresowałam, że jestem w ciąży. 
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u ginekologa.
Skrócenie cykli miesiączkowych
Cykle mam ostatnio regularne 30-33 dni wcześniej miałam dłuższe. Ostatnio dostałam kłującego bólu podbrzusza w 21 dniu, a w 24 dniu dostałam miesiączkę, ale jednodniową. Później tylko brązowe plamienie. Czym może być spowodowana taka krótka miesiączka?
Dawid Luwański
Umów wizytę
kontrola w poradni ginekologicznej.
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
kontrola w poradni ginekologicznej.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta ginekologiczna.
Dlaczego dostałam okres w środku blistra?
Brałam przez ostatnie pół roku tabletki antykoncepcyjne. W połowie 5 opakowania dostałam okres, który utrzymuje się aż do dzisiaj (10 dni). Przeczytałam na ulotce, że jeżeli występuje choroba nerek (biorę antybiotyk na zakażenie bakteryjne), to należy natychmiast przerwać...
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
konieczna wizyta u lekarza ginekologa
Sebastian Łaźniak
lekarz
Umów wizytę
proszę się zgłosić do poradni ginekologicznej
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u ginekologa.
Dawid Luwański
Umów wizytę
proszę się zgłosić do poradni ginekologicznej
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
konieczna wizyta u lekarza ginekologa
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Przedłużające się krwawienie podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej bezwzględnie wymaga konsultacji lekarskiej z badaniem ultrasonograficznym. Istnieje szereg przyczyn nieprawidłowych krwawień i jedynie szczegółowa diagnostyka pozwala precyzyjnie określić istotę problemu oraz dobrać właściwe leczenie.
Co może być przyczyną coraz krótszych miesiączek?
Mam 32 lata i pojawiają się u mnie coraz to krótsze miesiączki. Kiedyś krwawienie trwało 5 dni, potem 4 teraz ledwo 2. Nie stosuje antykoncepcji hormonalnej, a wyniki z usg i cytologii są prawidłowe.
Sebastian Łaźniak
lekarz
Umów wizytę
zgłosić się do poradni ginekologicznej.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
wizyta u lekarz ginekologa na kontrole i na badanie
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u ginekologa.
Czy zanik miesiączki może być spowodowany niską wagą?
Ostatnio mam problemy z miesiączkowaniem, od marca zaczęło się skąpe krwawienie. Mam 24 lata i 158 cm wzrostu, ważę 44 kg, do tego mam cykle co 37 dni. Czy przy takiej wadze okres może zniknąć? Ostatnio schudłam też 5kg czy to może być tego przyczyną?
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zapraszam na konsultacje - zlecimy diagnostykę, włączymy odpowiednie leczenie oraz wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Wizyta u lekarza ginekologiczna na badania i konsultacja , załączymy odpowiednie leczenie.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta ginekologiczna.
Jaka może być przyczyna podwyższonego poziomu prolaktyny?
Jestem kobietą (23 lata) i od dwóch lat zmagam się z podwyższonym poziomem prolaktyny. Nie mam żadnych niepokojących objawów, nie licząc różnie trwających cykli miesiączkowych. Został wykluczony zespół policystycznych jajników, a także guz przysadki...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja ginekologiczna.
Ciągłe uczucie zmęczenia i tycie, czy to może być problem z tarczycą?
Mam insulinooporność i PCOS. Mimo wszystko tyje i mam szereg innych objawów: ciągłe uczucie zmęczenia, zaburzenia emocjonalne, często puchną mi nogi, ogólne nagromadzenie wody, spadek libido, nieregularny okres. Czy to dalej nawiązuje do insulinooporności i PCOS? Czy jest...
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
konsultacja u lekarza endokrynologa.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Pokaż więcej pytań więcej
CHCESZ ZADAĆ PYTANIE?
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację

Serwis HaloDoctor ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem. Jeśli jesteś chory, potrzebujesz konsultacji lekarskiej, e‑Recepty lub zwolnienia lekarskiego umów wizytę teraz. Nasi lekarze są do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę!

Lekarz online czeka na Ciebie
Umów wizytę
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 Umów wizytę